čtvrtek, 30 listopad 2017 12:14

Zasedání školního parlamentu

Dne 29.11.2017 se sešel školní parlament ve složení:

Pozorovatelé:

5.A - V. Duda, V. Divišová

5.B - R. Repešová, E. Švarcová

Členové parlamentu:

6.A - A. Procházková, M. Petříček

6.B - V. Budianu, F. Bureš

7.A - M. Bednář, B. Hurytová

7.B - R. Nováková, B. Tschakertová

8.A - B. Toncarová, K. Matajová

9.A - K. Dvořáková, V. Weis

9.B - S. Bohme, M. Beznoska

Program:

pan ředitel sesznámil žáky s následujícími informacemi:

1) Elektronická peněženka - fungovat bude od začátku roku 2018. Budou z ní realizovány platby na školní akce, rodiče budou o čerpání periodicky informováni.

2) Tyršova stezka - proběhla v září u zámku, účast našich dětí okolo 50%. Hodnoceno velmi kladně.

Otázky dětí:

1) Itálie - dva termíny:  první od 11.05., druhý od 1.06. Odjezd vždy v sobotu, návrat v neděli dopoledne.

2) Mlíčka - pouze klasické, bez příchutí ( příchutě nelze z důvodu obsahu chemických látek).

3) Akademie - bude v průběhu jara v městském divadle. Termín bude upřesněn po jednání s divadlem.

4) Turnaj ve stolním tenisu - děti mají zájem o opakování - o druhý ročník turnaje mezi žáky a zaměstnanci školy.

5) Vánoční trhy - letos nebudou, místo nich každá třída se domluví na setkání rodičů a dětí zvlášť.

pátek, 15 září 2017 11:21

Projekt osobnost našich dějin

V rámci občanské výuky měli žáci 8.B vytvořit plakát s největšími osobnostmi našich dějin. Plakát obsahuje

životopis, fotografii, dílo, kterým se uvedená osoba zapsala do našich dějin a porovnání s jinou osobou ze zahraničí.

Mezi jejich "oblíbenci" se objevily takové postavy , jako byl Jan Žižka, Tomáš G. Masaryk, a Dr. M. Tyrš.

Výsledek jejich práce je k nahlédnutí v jejich třídě.

Bylo 1. září. Prvňáčci netrpělivě přešlapovali před školou, v ruce drželi kornouty plné sladkostí a těšili se do školy. Těšila jsem se i já. Dvacetdevět nových žáčků vstoupilo do mé třídy. Všechno bylo pro ně nové, cizí. Uplynulo pár týdnů a z těch malých, plachých dětí s velkými taškami na zádech jsou dnes  suverénní a hrdí prvňáčkové. Vzájemně se dobře znají a ve třídě jim není nic cizí. Znají každý koutek, místečko k odpočinku, ví jak požádat o pomoc. Je toho ještě mnohem více – naučili se číst a psát. Králem Knihomolem byli pasováni na čtenáře, husím brkem podepsali svůj slib a po slavnostní ceremonii dostali Slabikář. Naučili se spočítat si všechny svoje jedničky, a to jich není málo. Každá další jim dělá stejnou, velkou radost jako ta první.

Přeji všem prvňáčkům, ať se jim daří i ve druhém pololetí a po další léta.  A  jednou,  až opustí školní lavice, ať nezapomenou  na chvíle radosti,  které v nich vyvolaly jedničky  a první  vysvědčení.

středa, 28 prosinec 2016 12:58

Ježíšek

Na čtvrtek všichni nedočkavě čekali. Byl to poslední den školy v tomto roce, ale hlavně - do třídy měl přinést dárky Ježíšek. Děti se bály, aby třídu 2. C neminul, aby nezabloudil. Trefil se. A tak jsme si mohli rozdat vánoční dárky, poslechnout koledy, ochutnat si navzájem cukroví a zapít to vše horkým čajem. Bylo to krásné. Všem přejeme pokojné Vánoce!

čtvrtek, 22 prosinec 2016 12:13

Přání

7b2b58b4b3ed159a5bd6628c70d1383a XL

čtvrtek, 22 prosinec 2016 12:12

Vánoční trhy

Adventní čas nás inspiroval ke znovu uspořádání vánočních trhů, na kterých děti z jednotlivých tříd prodávaly své výrobky. Rodiče, prarodiče i veřejnost mohli u nás nejen nakoupit, ale také si poslechnout hudební pásma koled v podání dětí ze školního klubu, školní družiny a z přípravného ročníku, mohli posedět v našem improvizovaném bufetu a občerstvit se zde, měli možnost prohlédnout si při procházení jednotlivými třídami vánoční výzdobu školy a také se pokochat výtvarnými pracemi našich žáků.

Nadšení všech dětí, které s vervou a nadšeně vstupovaly do rolí výrobců dekorací, designérů, obchodníků, průvodců, umělců i kuchařů, dokreslilo dokonale vánoční atmosféru a podtrhlo tak samotný smysl vánočních svátků.

Mgr. Radka Zatloukalová

úterý, 06 prosinec 2016 09:41

Pozvánka na Vánoční trhy ZŠ Dr. Tyrše

120c3f01fb4026d3e9108c6d85739fb6 XL