pondělí, 14 leden 2019 09:25

Návštěva IPS

Dne 8.1. jsme v rámci projektu navštívili místní pobočku IPS. Při návšrěvě jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o zaměstnáních a profesích, které nás zajímali. Zábavnou formou nám pracovnice přiblížily, co každě povolání obnáší. Odnesli jsme si i drobné odměny. Dopoledne se nám velmi líbilo.

103 žáků z šestých, sedmých, osmých a devátých ročníků navštívilo v úterý 18. 12. 2018 adventní Míšeň. V nejstarší evropské porcelánce žáci zhlédli krátký dokumentární film v českém jazyce o historii výroby porcelánu a jeho zdobení. Dozvěděli se, že tzv. „cibulák“ vzniká právě zde v 18. st. Následovala prohlídka místností, kde žáci nahlédli do tajemství ručního zdobení porcelánu, spatřili nanášení vzorů, glazury i výrobky před a po výpalu. Přestože zaměstnanci hovoří německy, snažili se doplnit český nahraný komentář i vlastními postřehy. V závěru prohlídky se žáci prošli po prostorách muzea, kde obdivovali vzácné kusy užitkového i dekorativního porcelánu v podobě nádobí, figurek, hodin apod. Po přejezdu pod historickou část města jsme vystoupali k Albrechtsburgu, kde původně manufaktura sídlila. Zde si žáci prohlédli tři patra místností s inventářem, které pro zkoumali na základě výkladu českých audioprůvodců. V samotném závěru dne se žáci prošli historickým jádrem staré Míšně a na adventních trzích ochutnali dětský punč či pověstný bratwurst a další laskominy.

středa, 21 listopad 2018 13:51

V příloze přikládám prezentaci s termíny a informacemi přijímacího řízení na střední školy. S informacemi byli rodiče žáků 9. ročníku seznámeni na třídních schůzkách v aule v úterý 20. 11. 2018 od 16 hodin.

L. Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně

neděle, 30 září 2018 19:13

Konzultační hodiny výchovné poradkyn pro školní rok 2018/2019:

Středa: 11.00 - 12.00

Čtvrtek 10.45 - 11.45

dále po předběžné telefonické domluvě

výchovná a kariérová poradkyně: Mgr. Lucie Plechatá

tel.: 605167449

Schůzku si prosím vždy telefonicky objednejte, ověříte si tak i přítomnost výchovné poradkyně v daný den ve škole.

pondělí, 30 duben 2018 21:24

Přijímací řízení na SŠ - odvolání

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutí. Lhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou, nutné je uvést důležité údaje (jméno žáka, název školy, název oboru, podpisy zákonného zástupce a žáka) a důvody, proč se odvolání podává.

Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školu. Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě, že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

pátek, 17 listopad 2017 18:23

Přijímací řízení 2017/2018

Vážení rodiče a žáci,

v příloze tohoto článku naleznete prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Naleznete zde informace, které jsem předala rodičům žáků devátého ročníku na třídních schůzkách v pondělí 13. 11. 2017. V případě jakýchkoli nejasností se na mne prosím obraťte prostřednictvím mailu či telefonicky.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pondělí, 20 březen 2017 20:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

Vážení rodiče žáků devátých a pátých ročníků,

ve středu 1. 3. 2017 je nutné odevzdat přihlášky na střední školy. Všichni žáci, kteří se přihlásili na maturitní obory, a žáci pátého ročníku, kteří se hlásí na osmileté gymnázium, budou vykonávat jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Bližší informace o jednotných přijímacích zkouškách naleznete v příloze.