pondělí, 30 duben 2018 21:24

Přijímací řízení na SŠ - odvolání

Vážení zákonní zástupci a žáci 9. a 5. ročníků,

pokud jste na vámi vybranou školu nebyli přijati a zvažujete odvolání (týká se pochopitelně žáků, nikoliv zákonných zástupců), přikládám k tomuto článku vzor odvolání (v příloze). Odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí je prostředkem, kterým může neúspěšný uchazeč zvrátit negativní rozhodnutí o přijetí. Odvolání je třeba podat písemně řediteli střední školy, a to ve lhůtě tří pracovních dnů od doručení rozhodnutí. Lhůta 3 pracovních dnů je dodržena i tehdy, pokud je v poslední den lhůty odvolání podáno na poštu. V případě, že budete odvolání posílat poštou, je vhodné ho poslat doporučeně, nejlépe i s dodejkou. Dodržení lhůty 3 pracovních dnů stanovené pro podání odvolání je naprosto nezbytné, protože opožděně podané odvolání by musel ředitel školy zamítnout. Na odvolání není formulář, podává se volnou formou, nutné je uvést důležité údaje (jméno žáka, název školy, název oboru, podpisy zákonného zástupce a žáka) a důvody, proč se odvolání podává.

Připomínám, že do 10 pracovních dnů je nutné odevzdat vyplněný zápisový lístek na zvolenou střední školu. Pokud budete podávat odvolání na první škole, je přesto nutné odevzdat zápisový lístek na školu druhou (v případě, že tam byl žák přijat), protože na vyřízení odvolání má ředitel střední školy ze zákona 30 dní. Za předpokladu, že žák bude přijat na základě odvolání, má právo si vyzvednout zápisový lístek z předešlé školy. Všem přijatým uchazečům blahopřeji.

Mgr. Lucie Plechatá

pátek, 17 listopad 2017 18:23

Přijímací řízení 2017/2018

Vážení rodiče a žáci,

v příloze tohoto článku naleznete prezentaci k přijímacímu řízení na střední školy pro tento školní rok. Naleznete zde informace, které jsem předala rodičům žáků devátého ročníku na třídních schůzkách v pondělí 13. 11. 2017. V případě jakýchkoli nejasností se na mne prosím obraťte prostřednictvím mailu či telefonicky.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pondělí, 20 březen 2017 20:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

Vážení rodiče žáků devátých a pátých ročníků,

ve středu 1. 3. 2017 je nutné odevzdat přihlášky na střední školy. Všichni žáci, kteří se přihlásili na maturitní obory, a žáci pátého ročníku, kteří se hlásí na osmileté gymnázium, budou vykonávat jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Bližší informace o jednotných přijímacích zkouškách naleznete v příloze.

Važení rodiče a žáci devátých ročníků, v níže uložené prezentaci můžete s předstihem získat informace o přijímacím řízení ve školním roce 2016/2017. Informace všem zájemcům ráda podám osobně ve čtvrtek 10. 11. 2016 od 16.00 v aule školy. Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pondělí, 30 listopad 2015 01:00

Naši nejstarší v TOSu Varnsdorf

Ve čtvrtek 26. 11. a v pátek 27. 11. 2015 se žáci osmých a devátých ročníků vydali na exkurzi do strojírenského podniku TOS Varnsdorf. Od školního roku 2016/2017 zde bude otevřen první ročník střední průmyslové školy. Absolventi strojírenských oborů mohou získat nejen kvalitní vzdělání s finančními benefity, ale i jistotu pracovního místa v TOSu Varnsdorf či ve spřátelených podnicích. Po prezentaci firmy a budoucí školy se žáci prošli po pracovištích TOSu Varnsdorf.

středa, 04 listopad 2015 01:00

V TECHNICE JE BUDOUCNOST

Vážení rodiče a budoucí absolventi základních škol,
Tento seminář Vám bude nápomocen při volbě budoucího studijního oboru a následně zaměstnání. Zástupci Okresní hospodářské komory Děčín, Úřadu práce v Děčíně a odborných firem Vás seznámí se současnými trendy ve výběru střední školy, s aktuální potřebou trhu práce a budoucnosti studia technických oborů.
Délka semináře nepřekročí 60 minut a účast je zdarma.

středa, 04 listopad 2015 01:00

V TECHNICE JE BUDOUCNOST

Vážení rodiče a budoucí absolventi základních škol, zveme Vás na seminář V technice je budoucnost, který se uskuteční 24.11.2015 od  17 hodin v budově VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní, Slovanská ul., Děčín- Letná.