pondělí, 11 březen 2019 09:23

Škoda, Škoda aneb 9. B v Mladé Boleslavi

V úterý 5. 3. 2019 žáci v rámci malého projektového dne navštívili podnik Škoda Auto, a. s. v Mladé Boleslavi. Nejprve si prohlédli areál závodu, dozvěděli se o vzniku tohoto podniku, jeho zakladatelích a současném trendu. Měli možnost prohlédnout si část výroby automobilů ve dvou výrobních halách (lisovně a motorárně), dozvěděli se informace oborech, jejichž absolventi našli zaměstnání v těchto halách, požadavcích na zaměstnance, platovém ohodnocení, pracovních směnách. Žáci byli překvapeni velkou mírou robotizace. V druhé části prohlídky zamířili do muzea, kde se seznámili s prototypy bicyklu, motocyklů a automobilů, které firma vyrobila od svého založení. V restaurovaném modelu automobilu měli možnost zakusit virtuální projížďku historickým vozidlem. V prostorách muzea dohledávali žáci informace do pracovních listů.

sobota, 02 březen 2019 15:00

Malý projektový den 6.B

V rámci projektu Škola pro všechny všechny třídní kolektivy absolvují tzv. Malý projektový den. Žáci 6.B ve čtvrtek 28. 2. 2019 navštívili interaktivní besedu v IPS při Úřadu práce v Děčíně. V první části pracovali samostatně. Vybrali si z nabízených karet jednu a rozhodli se, kterou profesi jim připomíná. Na připravený pracovní list název profese zapsali. Potom se snažili pomocí návodných otázek profesi popsat (zvuky, vůně, oblečení, prostředí). Na konci první části každý žák popsal profesi (odpovědi na otázky z pracovního listu) a spolužáci hádali profesi. Nejúspěšnější byli odměněni.

V druhé části se žáci rozdělili do týmů. Každý tým obdržel nějaké pracovní prostředí (obchodní centrum, rodinný dům, továrna, nemocnice) a měl vymyslet co nejvíc profesí, které se stavbou souvisejí (postavili ji, pracují zde nebo v okolí). Svou práci prezentovali ostatním skupinám a zdůvodňovali svou volbu. Z nabízených obrázků pracovních prostředků vybrali ty, které se hodí k některé z profesí souvisejících s prostředím. Žáci si udělali představu o zaměstnaneckých profesích, pracovním prostředí, pracovních prostředcích apod. Rozšířili si povědomí o neznámých profesích.

sobota, 02 březen 2019 14:57

Exkurze 9.B do elektrárny v Ledvicích

V úterý 26. 2. 2019 se žáci 9.B zúčastnili exkurze do elektrárny v Ledvicích v rámci projektu Škola pro všechny. Po příchodu do elektrárny v Ledvicích zhlédli žáci výukový film o historii těžby uhlí a vývoji energetiky. Film byl velmi poutavý a natočen 3D technologií. Poté si žáky převzal odborník z elektrárny. Ten vysvětlil fungování elektrárny a představil jednotlivé technologie. Po této přednášce odešli žáci na prohlídku samotné elektrárny, která byla spojena s výstupem na vyhlídkovou věž, umístěnou nad blokem elektrárny. Žáci se seznámili s historií těžby uhlí a vývojem energetiky, prohlédli si jednotlivá pracoviště elektrárny.

středa, 13 únor 2019 11:56

Přihlášky a zápisové lístky na SŠ

Vážení rodiče,

Vaše děti obdržely přihlášky na střední školy. Na přední stranu přihlášky je nutné doplnit následující kolonky:

1. V …   - Místo (Děčín nebo jiné místo, kde bydlíte)

2. Dne … - datum, kdy odevzdáte přihlášku na střední škole

3. Podpis uchazeče – podpis Vašeho dítěte (žáka)

4. Datum narození – datum narození zákonného zástupce (Vaše datum narození)

5. Podpis zákonného zástupce (Váš podpis)

Přihlášku musí odevzdat zákonný zástupce na střední školu (pokud se Vaše dítě hlásí na dvě střední školy, obdrží dvě přihlášky, odevzdává na každou školu jednu přihlášku) nejpozději do 1. 3. 2019.

Zápisové lístky budu vydávat zákonným zástupcům v kabinetě výchovné poradkyně v prvním patře v tyto dny: ve středu 6. 3. 2019 od 11.00 do 14.00 a ve čtvrtek 7. 3. 2019 od 13.00 do 16.00.

Další informace k přijímacímu řízení visí v podobě prezentace na webových stránkách školy v kolonce výchovné poradenství.

S pozdravem Mgr. Lucie Plechatá, výchovný a kariérový poradce

pondělí, 14 leden 2019 09:25

Návštěva IPS

Dne 8.1. jsme v rámci projektu navštívili místní pobočku IPS. Při návšrěvě jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o zaměstnáních a profesích, které nás zajímali. Zábavnou formou nám pracovnice přiblížily, co každě povolání obnáší. Odnesli jsme si i drobné odměny. Dopoledne se nám velmi líbilo.

103 žáků z šestých, sedmých, osmých a devátých ročníků navštívilo v úterý 18. 12. 2018 adventní Míšeň. V nejstarší evropské porcelánce žáci zhlédli krátký dokumentární film v českém jazyce o historii výroby porcelánu a jeho zdobení. Dozvěděli se, že tzv. „cibulák“ vzniká právě zde v 18. st. Následovala prohlídka místností, kde žáci nahlédli do tajemství ručního zdobení porcelánu, spatřili nanášení vzorů, glazury i výrobky před a po výpalu. Přestože zaměstnanci hovoří německy, snažili se doplnit český nahraný komentář i vlastními postřehy. V závěru prohlídky se žáci prošli po prostorách muzea, kde obdivovali vzácné kusy užitkového i dekorativního porcelánu v podobě nádobí, figurek, hodin apod. Po přejezdu pod historickou část města jsme vystoupali k Albrechtsburgu, kde původně manufaktura sídlila. Zde si žáci prohlédli tři patra místností s inventářem, které pro zkoumali na základě výkladu českých audioprůvodců. V samotném závěru dne se žáci prošli historickým jádrem staré Míšně a na adventních trzích ochutnali dětský punč či pověstný bratwurst a další laskominy.

čtvrtek, 27 prosinec 2018 21:16

7. A poznávala výrobu skla a porcelánu

Žáci 7. A navštívili porcelánku v Dubí a sklárnu v Novém Boru. Součástí obou prohlídek byl odborný výklad. Žáci zhlédli ukázky výroby skla i ručního zdobení porcelánu, navštívili muzea obou výroben a v Dubí si ozdobili hrníček dle vlastní fantazie. Obě prohlídky mohou být inspirací při volbě studia po základní škole.

čtvrtek, 13 prosinec 2018 18:43

Exkurze na SZŠ Děčín - 9.A

Dne 7. 12. 2018 byli žáci 9.A na exkurzi na SZŠ Děčín. Exkurze byla velmi pěkně připravená a žáci si dobře zopakovali své znalosti ze zdravovědy a první pomoci.