neděle, 29 září 2019 21:13

Poznej své město aneb Bronz je náš

Od roku 2014 připravují děčínští skauti historickou soutěž „Poznej své město“ pro žáky sedmých a osmých tříd. Letos naši školu reprezentovaly dva týmy ze sedmých tříd. Každý tým si vylosoval jednu ze čtrnácti tras s 12 zajímavými objekty. Žáci museli k objektům dorazit, na místě se dozvěděli zajímavosti z historie domu, pomníku, sochy apod. a museli splnit vždy tři úkoly. Týmy tak prošly centrum Podmokel, vyšplhaly na Pastýřskou stěnu či navštívily odlehlé části města. Po několikahodinovém putování začalo sčítání bodů na atletickém hřišti. Výsledek nás potěšil, tým 7.B získal třetí místo a nezahanbil nás ani tým 7.A, který se umístil na místě pátém . Žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy.

úterý, 24 září 2019 11:00

Okresní finále přespolního běhu

Dne 18. 9. 2019 pořádala naše škola okresní finále přespolního běhu. Celkem 216 žáků ze škol v Děčíně a okolí soupeřilo ve 4 kategoriích. Z našich týmů se nejvíce dařilo chlapcům z 9 třídy, kteří obsadili krásné druhé místo. Za výbornou reprezentaci školy děkujeme.

úterý, 17 září 2019 11:07

Adrenalin Challenge Kids for Schools

V sobotu 14.9.2019 proběhl na Smetanově nábřeží závod v adrenalinových disciplínách - Adrenalin Challenge Kids for Schools.

Po loňském úspěchu našeho týmu v republikovém kole ŠBL jsme se i letos přihlásili do této soutěže. Máme za sebou dvě základní kola. V prvním jsme vyhráli všechny zápasy. Druhé bylo mnohem dramatičtější. S družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice jsme hráli velmi vyrovnaně a nakonec jsme vyhráli až v prodloužení. V druhém zápase nás čekala ZŠ Na Stráni. Svedli jsme opravdovou bitvu o každý koš, ale v prodloužení zvítězil soupeř o jeden koš.

Přesto postupujeme do krajského kola, které proběhne na podzim. Velký dík patří našemu trenérovi panu Houškovi. Za naši školu bojovali A. Žáčková, L. Lažanská, A. Lažanský, M. Houška, D. Nečas, J. Horák, J. Sobíšek a K. Kotek ze 4.B, A. Dvořáková ze 4.A, O. Musil, J. Libich ze 3.A, L. Vachel, K. Zdražilová ze 3.B, J. Harych a T. Král z 2.A. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

sobota, 25 květen 2019 00:00

Video malých florbalistů z Vrchličáku

Milí rodiče, rádi bychom se pochlubili zpracovaným videem z turnaje florbalových akademií, kterého se většina malých dětí z naší školy zúčastnila. Turnaj se nám moc líbil a věřím, že i Vám.

Zároveň bychom Vám chtěli poděkovat za vaši důvěru, kterou jste v nás vložili, a děti postrčili k prvnímu florbalovému kroku. Florbalové akademie však fungují jen pro 1. – 2. třídu. Pokud vaši ratolest florbal baví, je možnost udělat druhý florbalový krok a přihlásit ho do florbalových kategorií přímo do florbalového klubu. Veškeré informace Vám dojdou na email během první poloviny června. V případě zájmu jsme na telefonu a emailu. (Tomáš Štěpánek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775862628)

Ing. Tomáš Štěpánek

Video ke spuštění zde.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.

Začátek května patřil florbalovému DC OPEN. Což byl osmidenní florbalový maraton, který probíhal na zimním stadionu a jehož součástí byly i turnaje pro 3. -5. třídu, chlapce 6. - 9. třída a stejně staré dívky. Na všech zmíněných akcích se naše škola prosadila. Starší kategorie si odnesli na krku zlaté medaile a nejmenší krásný bronz.

Jako první se v pondělí 6. května představili na zimáku starší kluci 6. - 9. třída. Nejprve ovládli skupinu bez ztráty kytičky, v semifinále si poradili s Rumburkem a ve finále i do třetice v letošní sezóně porazili Kamenickou. Celý turnaj naše škola neinkasovala ani jednou, což je dobrá vizitka naší obrany a brankáře. Zlatá medaile udělala klukům velkou radost. Do All Stars turnaje se dostal Filip Tran a Marek Sochor. Gratulujeme.

sobota, 11 květen 2019 16:46

Naše florbalistky znovu vítězné!!!

Ve čtvrtek 9. května 2019 se florbalistky ZŠ Dr. M. Tyrše zúčastnily na zimním stadionu turnaje florbalové ligy v rámci velké akce Děčín open, kterou pořádal florbalový oddíl DDM Děčín. Do turnaje se přihlásilo celkem 7 týmů. V základní skupině porazily Benešov 5:0 a remizovaly s Markvarticemi 1:1, což stačilo k postupu do finále. V něm pak proti Rumburku i přes naši větší aktivitu remizovaly florbalistky z Vrchličáku 0:0. Následovaly samostatné nájezdy, ve kterých v nervy drásajícím souboji naše holky zvítězily až nájezdem v osmé sérii.

Naše zelenobílé florbalistky tak dokázaly, ač před turnajem nebyly považovány za jasné favoritky, celý turnaj vyhrát!

Naše dívky vyhrály florbalovou ligu již pošesté v řadě, což je úspěch z říše snů!!!

Blahopřejeme k prvenství v turnaji, jsme na VÁS pyšní!!!

Sestava: Stanislava Kmochová, Ema Mlatečková, Anna Libichová, Anja Ernekerová, Michaela Mazačová, Hana Kmochová, Natálie Procházková.