středa, 09 listopad 2016 08:21

Ovocný den

V říjnu jsme se učili různé druhy ovoce. Děti se seznamovaly s ovocem, které znají ze svých zahrádek a roste u nás, ale také různé druhy cizokrajného ovoce, které znají z obchodu. Třídili jsme obrázky, vysvětlovali, kde jednotlivé ovoce roste, hráli různé hry. Nejvíce zábavný byl však ovocný den, kdy si měly děti přinést různé druhy ovoce z domova na společnou ochutnávku. Vysvětlovali jsme si jak je ovoce zdravé a jak důležité místo má v našem jídelníčku a pak ochutnávali a ochutnávali. Na závěr jsme si zahráli hru se zavázanýma očima a děti měly poznat o který druh ovoce se jedná, musely zapojit všechny smysly, aby určily správně. Vítěz, který rozpoznal všechno ovoce dostal na závěr sladkou odměnu. Tento den se nám moc líbil a navázal na další téma a tím je zelenina.

Číst 296 krát Naposledy změněno čtvrtek, 12 říjen 2017 17:36