pondělí, 29 říjen 2018 14:21

Kamarádi z druhého stupně

Žáci z třídy 8. B navázali moc hezkou spolupráci s dětmi z přípravného ročníku. Nejprve se pěkně postupně seznámili a poté pro děti připravili zábavné dopoledne v tělocvičně. Moc jim za to děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 29 říjen 2018 14:04

Podzim v přípravné třídě

Podzimní vyrábění v přípravném ročníku nás velmi baví. S dětmi jsme nasbírali přírodní materiál v lesním parku a pustili se do práce. Vyráběli jsme skřítka podzimníčka a další výrobky tematicky spojené s podzimem. Nechyběla samozřejmě výroba draka, kterého doprovázela nová písnička o drakovi. Děti jsou velmi šikovné a vyrábění nás moc baví.

Kamila Broučková Bartůšková

pondělí, 11 červen 2018 09:12

Přípravná třída

To to uteklo! Nedávno bylo září a my jsme byli (jak říká naše paní učitelka) "takový mimina"! :-)
A už jsme školáci ...
Zápis máme za sebou a po prázdninách ... S novou taškou na zádech nastoupíme do 1. třídy. Veeelikou taškou, aby se do ní vešel penál, knížky a sešity.
Jsme zvědaví, jestli budeme v 1. třídě taky cvičit jógu, hrát na jelena, obtiskávat razítka z brambory, lepit perníkovou chaloupku, počítat oříšky, zpívat Marjánku, sázet hrášek, poslouchat bajky a pohádky, vyprávět si ...
Jestli máte čas, mrkněte do fotogalerie, co všechno se v naší přípravce dělo! A držte nám palce, ať jsme i ve velké škole šikulky, jo?  :-)
pondělí, 26 únor 2018 11:00

Přípravná třída 2018/2019

Znovu otevíráme úspěšný přípravný ročník vedený speciálním pedagogem pro děti v posledním roce před zahájením školní docházky nebo s odkladem školní docházky.

Dle nové legislativy lze do přípravné třídy zařadit všechny děti s odkladem školní docházky, tedy i děti bez sociálního znevýhodnění!!!

Další informace informace o přípravné třídě naleznete v přílohách článku.

pondělí, 26 únor 2018 10:25

Co děláme v přípravné třídě?

Přípravná třída naší školy se stává tradicí a samozřejmostí. Je určena pro děti, kterým byl z důvodu školní nezralosti doporučen odklad nástupu do první třídy. V přípravné třídě děti rozvíjí svou řeč a myšlení, učí se samostatnosti, zapojují představivost a fantazii, trénují obratnost... Vše formou didaktických her, poslechem čteného textu, cvičením, kreslením, vyprávěním, zpíváním... a hrou samotnou, ta je největší učitelka.

My jsme velké šilulky,

už nechodíme do školky.

Chodíme už do školy,

dostáváme úkoly.

Zpíváme a cvičíme,

kreslíme a tančíme ..

Kolik je nás holenku?

Spočítáme za chvilku!

Zavážem si tkaničku,

napíšeme jedničku.

Svačinu si mažem sami,

nebojte se o nás, mámy!    :-)

pátek, 22 prosinec 2017 11:13

Řečová prevence

Řečová prevence a logopedická péče u nejmladších žáků školy probíhá i v letošním školním roce. Rodičům žáků přípravné třídy a prvních ročníků byla nabídnuta možnost odborného logopedického šetření logopedkou Mr. Denisou Salabovou. Šetření proběhlo v listopadu a bylo prošetřeno 15 žáků. V současné době tito a další žáci s nesprávnou výslovností dochází na logopedický kroužek, kde pracují pod vedením Mgr. Karin Skálové. Velmi vítaná je i podpora péče o správnou výslovnost a rozvoj řeči, která probíhá v běžných hodinách a hodinách pedagogické intervence. Nezastupitelnou roli zde mají učitelé a asistentky pedagoga, kteří se těmto žákům věnují individuálně.

Všem dětem a žákům přejeme, ať se jim daří!

Mgr. Karin Skálová

pátek, 21 duben 2017 16:34

Příprava na zápis do 1. třídy

Letos se zápis posunul až na duben, o to více času jsme měli s dětmi se na zápis do 1. třídy připravit. S radostí jsme se učili básničky, písničky a vyplňovali různé pracovní listy, které si pro nás paní učitelka připravila. Důležité pro čtení a psaní je rozvoj fonematického sluchu a trénování analýzy a syntézy. K tomu nám napomáhají různé hry, ale také krásný interaktivní program Písmáček, kde si děti mohou trénovat vyvození první a poslední hlásky ve slově, nebo u slov určovat počet slabik. Proto velmi rádi navštěvujeme počítačovou učebnu, kde je velká interaktivní tabule. Zde si můžeme hravou formou procvičovat různé dovednosti, protože interaktivní programy nás velmi baví!

pátek, 21 duben 2017 16:24

Přišlo jaro do přípravky

Konečně jsme se dočkali prvních paprsků a tak jsme uvítali jaro výrobou Jarní víly. Povídali jsme si o jaru a také o tom,  jak se příroda začíná probouzet. Děti se do výroby Jarní víly pustily s radostí a vtipem. Výsledkem nám pak byla krásná nástěnka s jarní tematikou. V herně nám zdobí zeď zase krásné sněženky a sluníčko netrpělivě vyhlížíme. Také jsme se naučili nové jarní básničky Přišlo jaro, Sněženka, Žabička, Slunce a taneček Na jaře, na jaře.