^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Upozornění
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
pondělí, 08 červen 2015 02:00

Jak se stát novinářem - 4.díl

Napsal(a)

Dne 8. června jsme v rámci projektu Minipodniky navštívili Český rozhlas Sever v Ústí nad Labem. Velice  ochotně se nás ujala p. Červinková a prohlídka mohla začít.

Vše, co jsme mohli vidět a slyšet uvnitř této unikátní budovy, bylo jedinečným zážitkem. Dozvěděli jsme se něco o historii, například to, že počátky ústeckého rozhlasu spadají do prvních květnových dnů roku 1945, kdy skupina nadšenců zahájila pravidelné vysílání z protileteckého krytu pod Mariánskou skálou.

Koncem roku 1945 pak rozhlas přesídlil do vily někdejšího továrníka Wolfruma v ulici Na Schodech, kde sídlí dodnes.

Navštívili jsme „dámskou a pánskou“ místnost, také jsme stoupali po obyčejných schodech určené výhradně pro služebné a opačným směrem sestupovali po schodech pokryté červeným kobercem. Jeden nejmenovaný politik se prý vyjádřil, že by tuto budovu bral ihned jako sídlo své politické strany. Nám se zde také moc líbilo, zvláště když jsme ještě navíc mohli být přítomni živému vysílání a někteří z nás si i vyzkoušeli, jaké to je mluvit do mikrofonu. Určitě jsme si naučnou exkurzi užili a moc se těšíme na další zážitky.

Členové školního časopisu

Číst 460 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 16:49
Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace