neděle, 09 listopad 2014 17:55

Beseda o drogách

V pondělí 11. listopadu se žáci osmého ročníku zúčastnili besedy v rámci projektu - Drogová kriminalita - přednášky Právní vědomí mládeže. Tato přednáška byla zaměřena na prevenci drogové kriminality v příhraničí.

Děti se dozvěděly  jaké jsou sankce v oblasti trestně právní – co je trestný čin, přestupek, kdo o sankcích rozhoduje, co je institut ústavní a ochranné výchovy, sankce a dopady na rodinu a nejbližší okolí, sociální skupiny mimo rodinu - škola a další vzdělání, přátelé, vrstevníci.

Asi největší zájem všech pak vzbudili cvičení psi. K nám přijeli dva. Jeden mladý, specializovaný na vyhledávání drog a druhý již trochu starší, který byl vycvičen k práci ve věznici. Oba i se svým cvičitelem nám předvedli ukázky svého výcviku a byli naprosto úžasní. Starší pejsek byl i milý a děti si ho mohly pohladit.

Číst 246 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 15:29

Galerie Obrázků