Už po páté se ve čtvrtek 27. 9. 2018 zástupci naší školy zúčastnili historické soutěže „Poznej své město“. Letos nás reprezentovala hned dvě družstva. Každé z nich si vylosovalo trasu a žáci se vydali na cestu za poznáním. Nejprve bylo nutné si ujasnit, na která místa mají dojít, což není vždy jednoduché, protože na některých místech se už historický objekt nenachází, a zvolit pořadí objektů, aby využili ekonomicky a strategicky časový limit. Někdy stačí jen pozorně číst, prohlédnout si daný objekt, jindy je třeba zapojit detektivní schopnosti a zeptat se třeba v knihovně nebo v pokladně zámku. Obě skupiny nahlédly nejen do regionální historie, ale oprášily i znalosti z biologie a dalších předmětů. Kdo si myslí, že je to „brnkačka“, ať si zkusí pobíhat několik hodin po městě a vzdálených lokalitách (osmáky zavedl úkol na hřbitov na Foklnářích, sedmáci zase bádali na Kvádrberku). Nakonec však obě skupiny vše zvládly, sedmáci (7.B) posbírali zkušenosti pro příští rok a osmáci (8.A) vybojovali druhé místo.

neděle, 19 listopad 2017 13:17

Spolupráce s UJEP

Dne 10. listopadu 2017 se třída 6.B vypravila do Ústí nad Labem. Cílem se opět stala budova Pedagogické fakulty Univerzity J. E. Purkyně. V rámci spolupráce nám studenti připravili projektové vyučování, které se týkalo komunikace a slohu. Už jen velkým zážitkem pro naše žáky bylo zasednout do lavic v učebně. Žáci měli možnost se ústně i písemně projevit a úkoly plnili samostatně i ve skupinách.

Celé vyučování vládla velmi příjemná nálada a rozhodně se těšíme na další návštěvu, kdy si projektové vyučování opět zopakujeme.

Poděkování patří studentům a především doc. PaedDr. Jaromíře Šindelářové, CSc.

pondělí, 06 listopad 2017 12:29

Úterý 31. 10. patřilo akci Halloween, kterou připravili žáci šestých tříd pro své mladší spolužáky z 1. tříd. Školní budovou se proháněla nejrůznější strašidla jako kostlivci, duchové, čarodějnice nebo upíři. Na trasu temnými chodbami a kouty se vydalo kolem třiceti dětí, které plnily na stanovištích různé úkoly. Odměnou v cíli jim byla sladká odměna. Na památku se všichni mohli vyfotit v tělocvičně. Ti, co se nebáli, si společně se strašidly zatancovali na závěrečné diskotéce.

úterý, 24 říjen 2017 14:53

Šesťáci v planetáriu

V úterý 10. října se žáci šestých tříd vydali autobusem do Planetária v Teplicích.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:14

Cesta za poznáním

V pátek 22. 9. 2017 se naše třída vypravila za poznáním – nejprve do Městské knihovny v Děčíně. Tam jsme se seznámili s knihovním systémem a dostali jsme informaci o nejčtenějších titulech. Poté došlo na téma již „praktické“. S paní knihovnicí jsme si popovídali o pohádkách, poseděli s knížkami v ruce, vymýšleli pohádku z určených slov a na závěr jako sladkou třešničku na dortu jsme zhlédli pohádku Splněný sen od Jana Wericha.  Besedou jsme se příjemně naladili a vyrazili vstříc novým zážitkům. Navázali jsme na téma, rozdělili do skupin a snažili se co nejrychleji vyluštit šifru paní učitelky. Cestou zpátky ke škole jsme splnili ještě pár zapeklitých úkolů a nezbývá než se těšit na další stejně povedené dny.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:05

Horní Maršov

Na začátku měsíce září se vypravily obě šesté třídy do Horního Maršova. Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali a soutěžili. Podnikli jsme výlet i do Dvora Králové. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plného nástrah. Poslední večer patřil tanci.  Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

pondělí, 24 duben 2017 08:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.