^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Barbora Jedličková

Barbora Jedličková

středa, 02 leden 2019 15:54

Úspěšný rok 2019 přeje 2. A

Druháčkové si rok 2018 užili a jeho závěr oslavili krásnou besídkou.

Do roku nového přejeme hodně štestí a pohody!

Dnes žáčci 2. A oslavovali významné jubileum České republiky. V rámci projektu na oslavu výročí si každý vytvořil svůj lapbook. Zaznamenali a řekli jsme si důležité informace. Společně a s hrdostí jsme si užili tento významný den.

Na přelomu září a října žáci druhých tříd vyrazili řádit do Krkonoš. Ubytovaní jsme byli v penzionu Vápenka v Horních Albeřicích. Celým pobytem nás provázelo téma Harryho Pottera, které děti moc bavilo. Při poznávání krás našeho pohoří jsme navštívili a prošli stezku korunami stromů, navštívili lanové centrum a projeli se vláčkem Úpáčkem. Celý pobyt se velmi vydařil!

pondělí, 25 červen 2018 17:07

Rozloučení s první třídou

Poslední „učící“ pátek 1. A rozhodně nestrávila učením! Pestrý a napínavý pátek začal krásným sportovním dnem, který pro prvňáčky připravila 6. A. Na děti čekaly různé sportovní soutěže, které všichni nadšeně plnili. Někteří dokonce i opakovaně. Soutěživá nálada nás neopustila ani odpoledne, kdy jsme se v několika týmech vydali hledat poklad po okolí Kvádrberku. Děti statečně hledaly indicie, které je přibližovaly k ukrytému pokladu. Hladoví, nadšení a žízniví jsme dorazili zpět ke škole, kde na nás čekali mnozí rodiče a společně jsme si u ohýnku zazpívali a upekli buřtíky. Vydařený den zakončila diskotéka a společná noc ve škole, kde jsme poprvé i přenocovali. Druhý den po vydatné snídaní a pár hrách již všichni zamířili zpět domů k maminkám a tatínkům.

středa, 02 květen 2018 18:50

Jarní tvoření s 1.A

Žáky z 1.A vytáhlo krásné počasí za tvorbou ven. Společně jsme se procházeli v okolí parku a povídali si o divech jara. Aby nezůstalo jen u povídání, měli si žáčci ve dvojici vyrobit vlastní paletu jara. Jak se jim to podařilo, se můžete podívat.   

pátek, 17 listopad 2017 16:12

Naše první společná práce

Před prodlouženým víkendem u prvňáčků zavoněla skořice a jablíčka. Děti si donesly z domovů jablka a škrabky a s neskrývaným nadšením se pustily do práce. Každý si oloupal a nastrouhal své jablíčko, všichni přiložili ruku k dílu, když se zadělávalo těsto, vymazával plech i připravovala drobenka. Výsledkem našeho dvouhodinového snažení byl skvělý koláč a dva jablečné záviny. Po obojím se jen zaprášilo. K ochutnání nezbylo, ale jak nám to šlo, se podívat můžete!  

sobota, 07 říjen 2017 11:48

Hrajeme si s písmenky

Jedním z nejdůležitějších úkolů každého prvňáčka je naučit se číst. Aby se nám písmenka lépe pamatovala, cvičíme je různými způsoby. Podívejte se na jeden z nich. Jak se nám dařila naučená písmenka tvarovat z modelíny. Pro někoho hračka, někomu se až z uší kouřilo. J

sobota, 16 září 2017 22:51

Už jsme školáci!

Čtvrtý zářijový den se stal pro mnohé děti prvním školním dnem. Ve třídě 1. A tomu nebylo jinak. Na 27 nových žáčků zde čekal pan ředitel, paní zástupkyně a nová paní učitelka. Všichni jsme se vzájemně začali poznávat a seznamovat se s novými zážitky. Za uplynulých 14 dní jsme se mnohému naučili a zažili spoustu hezkých chvil. Do dalších dní nám držte palečky, přibudou již i nová písmenka!

neděle, 04 červen 2017 18:21

Školní výlet 5.A

Ve středu 31.5. jsme se společně s žáky 5.A vydali po stopách dobrodružství! Naše trasa začínala nevinně před školou. Vydali jsme se pěšky do Ludvíkovic, které se nám pro následující dva dny staly kotvištěm. Den jsme vyplňovali hrami na hřišti. Odpoledne jsme se díky ochotě několika místních obyvatel, včetně pana starosty Šturmy, vydali zkoumat podzemí. Pro děti tak nastala první zkouška odvahy. Jištěni zkušeným horolezcem jsme slézali do hlubin podzemí po několikametrovém žebříku. Cestou necestou jsme se prodrali zpět na povrch zemský a zamířili ke kulturnímu domu, kde na nás čekali někteří rodiče a táborák s buřtíky. Po desáté večerní na nás čekalo další tajuplné dobrodružství. V doprovodu baterek jsme se vydali na stezku odvahy, která končila na místním hřbitově. Ani žádná strašidla nebyla potřeba, naše fantazie pracovala na plné obrátky. Krátce před půlnocí jsme všichni zalehli do spacáků a popřály si dobrou noc. Druhý den jsme se vydali ke koním a na cestu zpět do Děčína. Počasí nám přálo a výlet se nám náramně podařil! 

neděle, 21 květen 2017 19:34

Poznávání světa v Liberci

Velký tematický celek lidského těla, o kterém se v páté třídě učíme, jsme se rozhodli zakončit krásnou expozicí v IQlandii. Vydali jsme se proto s 5.A na poznávací výlet do Liberce. Měli jsme možnost si vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a možností lidského těla na vlastní kůži. V odpoledních hodinách pro nás byl připraven program laboratorních prací na téma lidské smysly. Protrénovali jsme všechny smyslové orgány a vyzkoušeli možnosti našeho těla. Výlet se nám moc líbil! 

neděle, 26 únor 2017 18:38

Balet Louskáček

Trochu kultury a okouzlení z ladného baletního představení okusili žáci pátých ročníků, když se na svátek svatého Valentýna vydali do Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Společně shlédli pro školu zkrácený balet Louskáček. Představení bylo rozděleno do dvou dějství a žáci je sledovali z prvních řad, měli tak možnost vidět i hudební nástroje celého orchestru. Pro mnohé to bylo první setkání s baletem a jistě i silný esteticko-kulturní zážitek. Těšíme se na další.

pondělí, 23 leden 2017 17:36

Kreslení do sněhu

Mrazivá paní zima a výtvarná výchova umožnily žákům 5.A vyzkoušet netradiční kresbu do sněhu. Plastové lahve s děravým víčkem jsme naplnili vodou smíchanou s potravinářským barvivem a vyrazili pracovat ven. Žáci se rozdělili do skupinek, vylosovali si úkol, který měli do sněhu ztvárnit. V závěru hodiny zbylé skupiny hodnotily a hádaly, co chtěli naši umělci vyjádřit. 

čtvrtek, 29 prosinec 2016 11:44

Adventní čas v 5.A

Dny do Vánoc žáci v 5.A odpočítávali společně. Každý den je v adventním kalendáři čekal nějaký úkol nebo společná výhoda. První velkou zkouškou jsme prošli 8.12., kdy jsme rodičům a všem blízkým nabídli ke koupi naše výrobky, na kterých jsme dlouho a poctivě pracovali. Abychom si trochu rozšířili podvědomí o tradicích a zvycích, navštívili jsme zdejší muzeum, kde pro nás byl nachystán pěkný program pod vedením Mgr. Vladimíra Sypěny. Žáci shlédli expozici, stavěli papírový betlém, vyplňovali cvičení a na závěr si vytvořili nepečené cukroví, které si někteří donesli i domů. Vánoční atmosféra vrcholila poslední školní den tohoto roku – 22.12. Společně jsme ochutnali cukroví a vypili čaj u naší v pořadí již druhé snídaně. Aby nám slehlo a aby i zvířátka zaplnila bříška, vyrazili jsme na procházku do blízkého lesa, kde jsme zanechali jablíčka, mrkev a tvrdé pečivo. Po návratu do třídy jsme si užili společnou besídku a s přáním krásných svátků jsme se rozloučili. 

pátek, 28 říjen 2016 13:52

Snídaně v 5.A

Ve středu 19.10. se 5.A rozhodla nastartovat den ve víru dobré nálady a výborné snídaně. Žáci s paní učitelkou i paní asistentkou se sešli již 7 hodin ráno a díky obětavým paním kuchařkám, maminkám i šikovným dětem jsme se mohli dosyta nasnídat, dát si teplý čajík a užít si pohodové ráno. Posuďte sami, jen při pohledu na ty dobroty se sbíhají sliny!

středa, 29 červen 2016 02:00

Rozloučení se 4. A

Společným piknikem a dopolednem plným her se se školním rokem rozloučili žáci 4.A. Navzdory aprílovému počasí jsme se s žáky vydali na Mariánskou louku. První zastávkou byla zmrzlinová pauza a v cíli cesty nás čekaly dobroty, které nám maminky ochotně napekly. S plnými bříšky jsme si povídali, hráli míčové hry a vyzkoušeli si strategickou hru s tématikou středověku. Na závěr nechyběl ani přípitek na krásné a dlouhé prázdniny!

pátek, 29 duben 2016 08:16

Land art s 6. B

Krásné počasí a výtvarná výchova v odpoledních hodinách? Byl by hřích neseznámit naše šesťáky s Landartem. Tento umělecký směr se začal objevovat v 60. letech v USA jako reakce na konzumní přístup k umění. Přesvědčení, že umělecká díla nepatří jen do galerií a výtvarná výchova jen do lavic škol, nás zavedlo do lesoparku pod Kvádrberk a inspirovalo k přírodní tvorbě. Úkolem žáků bylo pracovat s figurou lidského těla, vlastním stínem a přírodním materiálem, který je součástí přirozeného okolí Kvádrberku. Při své tvorbě respektovali živé i neživé složky přírody a pracovali pouze s ležícími či již utrhnutými rostlinami.

pátek, 15 duben 2016 12:22

Bodypainting a mimikry v 6. B

Co je to bodypainting, jaké může mít podoby a jak se tvoří? Nejen to si vyzkoušeli žáci 6.B ve výtvarné výchově. Úkolem žáků bylo namalovat originální podklad a pak do něj po vzoru chameleona zamaskovat i svou ruku. Co myslíte, povedlo se jim napodobit tuto unikátní vlastnost některých živočichů?

Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace