^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


neděle, 15 květen 2016 17:30

4. B na výpravě za Karlem IV.

Napsal(a)

Ve středu 11. května se 4. B vydala na bývalý hrad Stránov u Mladé Boleslavi. Na nádvoří nás přivítali vlajkonoš a purkrabí hradu, kteří nás seznámili s pravidly prohlídky. Hned potom jsme vstoupili do zámecké kaple, kde nás přijal důvěrník Karla IV. arcibiskup Arnošt z Pardubic. V hudebním sále nás již očekávala Karlova první manželka Blanka z Valois, která nás učila dobovému tanci, a také jsme se seznámili se zvyklostmi života bohatých pánů na hradě. Měli jsme možnost nahlédnout do plánů gotického stavitele Petra Parléře a spolu s ním odhalit tajemství stavby Karlova mostu a Chrámu sv. Víta. Setkali jsme se i s královským dvorním malířem mistrem Theodorikem. Na závěr prohlídky zámku jsme vstoupili do komnaty, kde nás Karel IV. očekával v doprovodu svého věrného rádce Buška z Velhartic. Získali jsme svolení být přítomni jednání českého krále s vyslancem německých zemí. Výlet se nám, díky kvalitně připravené interaktivní prohlídce s dobově kostýmovanými postavami naší historie, velmi líbil a již se těšíme na další exkurzi.

Číst 774 krát Naposledy změněno čtvrtek, 12 říjen 2017 18:02
Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace