čtvrtek, 20 září 2018 20:32

PKTR aneb Šestky na adaptačním kurzu

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé šesťáky velkou zátěží, čeká je celá řada novot - učitelé, spolužáci i neznámé předměty. Aby se lépe poznali mezi sebou i s třídními učitelkami a asistentkami pedagoga, odjeli na pár dní do přírody na adaptační kurz do penzionu Relax v Rybništi. Obklopeni lesy Lužických hor a zaliti sluncem babího léta sportovali na hřišti, zvyšovali svou kondičku v týmových závodech, luštili šifry, poznávali stromy, stavěli lesní domky, hráli si na archeology, buldoky, kapitány, rosnatky a hmyz, procházeli evolucí, sváděli dračí zápasy, rozšiřovali si slovní zásobu, poznávali kouzlo geocachingu apod. Při hrách se smazaly rozdíly mezi „áčkem“ a „béčkem“. Šlo přece o to, aby se naučili vzájemně si pomáhat, komunikovat mezi sebou, tolerovat se a respektovat jeden druhého.

Ve středu 31. 1. spolu s vysvědčením obdrží žáci 9. ročníku a vybraní žáci 5. ročníku Dotazník k vyplnění přihlášek na střední školy (týká se páťáků, kteří uvažují o osmiletém gymnáziu). Prosím zákonné zástupce o jeho vyplnění a navrácení výchovné poradkyni do pondělí 5. 2. 2018. Na základě vyplněného dotazníku vytisknu uchazečům o studium na SŠ přihlášky, které uchazeči nebo jejich zákonní zástupci musí odevzdat na zvolené střední škole nejpozději do čtvrtka 1. 3. 2018. Připomínám, že u některých oborů je nutné doplnit na přihlášku i vyjádření lékaře. Děčínská zdravotní škola navíc vyžaduje vyplnění a potvrzení od lékaře na speciálním tiskopise, který si uchazeč může stáhnout na webových stránkách této školy.

Zápisové lístky si mohou vyzvednout zákonní zástupci u výchovné poradkyně (1. patro kabinet výchovné poradkyně) ve středu 7. 3. 2018 od 13.00 do 16.30 nebo v úterý 13. 3. 2018 od 14.00 do 16.30.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pátek, 24 listopad 2017 11:05

Plavecký výcvik páťáků

Páťákům začal 22.11.2017 plavecký výcvik. Projdou deseti lekcemi, aby se stali dobrými plavci.

středa, 25 říjen 2017 11:26

Páťáci v ZOO

17.10.2017 se žáci 5. ročníků zapojili do vzdělávacího programu Den bílé hole. V ZOO učebně plnili úkoly jako nevidomí. Využívali všech smyslů kromě zraku. Vyzkoušeli si, jaké to je nevidět.

sobota, 14 říjen 2017 12:15

Drumbeny

Třídy 5.A a 5.B se zůčastnily workshopu hry na drumbeny. Všichni si to moc užili, bylo to příjemně strávených 45 minut v rytmu hudby.

pondělí, 19 červen 2017 11:40

Čtvrťáci na festivalu

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

úterý, 23 květen 2017 20:35

Poslední lekce plavání

Čtvrté třídy úspěšně zakončily poslední lekci plavání v tomto školním roce a domů si odnesly Mokré vysvědčení. Již se těší na plavání další. Nyní již své plavecké zkušenosti a dovednosti vyzkouší někde u vody o prázdninách.