čtvrtek, 05 říjen 2017 17:14

Cesta za poznáním

V pátek 22. 9. 2017 se naše třída vypravila za poznáním – nejprve do Městské knihovny v Děčíně. Tam jsme se seznámili s knihovním systémem a dostali jsme informaci o nejčtenějších titulech. Poté došlo na téma již „praktické“. S paní knihovnicí jsme si popovídali o pohádkách, poseděli s knížkami v ruce, vymýšleli pohádku z určených slov a na závěr jako sladkou třešničku na dortu jsme zhlédli pohádku Splněný sen od Jana Wericha.  Besedou jsme se příjemně naladili a vyrazili vstříc novým zážitkům. Navázali jsme na téma, rozdělili do skupin a snažili se co nejrychleji vyluštit šifru paní učitelky. Cestou zpátky ke škole jsme splnili ještě pár zapeklitých úkolů a nezbývá než se těšit na další stejně povedené dny.

čtvrtek, 05 říjen 2017 17:05

Horní Maršov

Na začátku měsíce září se vypravily obě šesté třídy do Horního Maršova. Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali a soutěžili. Podnikli jsme výlet i do Dvora Králové. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plného nástrah. Poslední večer patřil tanci.  Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

pondělí, 24 duben 2017 08:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.

pondělí, 20 březen 2017 20:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

Vážení rodiče žáků devátých a pátých ročníků,

ve středu 1. 3. 2017 je nutné odevzdat přihlášky na střední školy. Všichni žáci, kteří se přihlásili na maturitní obory, a žáci pátého ročníku, kteří se hlásí na osmileté gymnázium, budou vykonávat jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Bližší informace o jednotných přijímacích zkouškách naleznete v příloze.

neděle, 08 leden 2017 20:26

Všestranný pětiboj pod záštitou ČOV

S osmičlenným týmem složeným ze čtyř dívek – Markéta Jedličková (2003) , Kristýna Škodová (2004) , Anna Kuglerová (2005), Viktorie Budianů (2006)  a  čtyř chlapců – Viktor Weis (2003) , František Kvíz (2004), Matěj Hollman (2005) a Filip Bureš (2006) jsme se vydali  na Ústecký všestranný pětiboj pořádaný Českým olympijským výborem v Ústí nad Labem. Všichni jmenovaní získávali body pro svůj tým v pěti disciplínách: trojskok z místa, hod medicinbalem, leh/sed, skok přes švihadlo a driblování kolem kuželů ve vzdálenosti 10 metrů od sebe.

V pauzách mezi disciplínami jsme mohli vidět vystoupení Jana Webera, který trénuje Footbag & Freestyle Football a je sedminásobným mistrem světa v tomto sportu.  Dále pak děti mohly získat autogram a vyfotit se s plavkyní Petrou Chocovou, která 72x překonala český rekord na různých tratích a je dvojnásobnou mistryní Evropy.

Naše družstvo se neustále pohybovalo mezi třetím a čtvrtým místem, což byl v konkurenci deseti škol z celého Ústeckého kraje krásný výsledek.  Nakonec jsme zůstali těsně pod stupni vítězů, ale i přesto si naši žáci zaslouží poděkování za velkou snahu a výbornou reprezentaci školy.

úterý, 06 prosinec 2016 18:17

V kraji zázraků

Ve středu 30. 11. 2016 se třídy 5. B  a  6. A vypravily do Prahy. Divadelní představení Alenka v kraji zázraků je inspirováno známým dílem – Alenkou v říši divů. Děj, zasahující do života mnohých z nás, ukazuje, jak je důležité uvědomit si hodnoty rodiny. Představení bylo provázeno krásnými melodiemi známého slovenského skladatele Vaša Patejdla, vypraveno nádhernými kostýmy a  provázeno skvělými hereckými výkony. Nedílnou součástí  představení byly  triky a kouzla  z dílny známého mága Pavla Kožíška.

Po zhlédnutí divadelního představení jsme se vydali na druhou část našeho programu - Muzea čokolády Choco-Story, které se nachází kousek od Staroměstského náměstí v Celetné ulici.

Na prohlídce muzea jsme mohli obdivovat stylově vyzdobená prostranství, ve vitrínách bylo k vidění vše o pěstování a zpracovávání kakaa.

Po prohlídce muzea nás průvodci zavedli do obří cukrářské kuchyně, kde jsme zhlédli výrobu opravdických belgických pralinek, které jsme s chutí snědli. A úplně naposledy jsme si zkusili malování čokoládou.

Z Prahy jsme si odvezli spoustu zážitků a na povedený výlet budeme určitě dlouho vzpomínat.