čtvrtek, 20 září 2018 20:32

PKTR aneb Šestky na adaptačním kurzu

Přechod na druhý stupeň je pro mnohé šesťáky velkou zátěží, čeká je celá řada novot - učitelé, spolužáci i neznámé předměty. Aby se lépe poznali mezi sebou i s třídními učitelkami a asistentkami pedagoga, odjeli na pár dní do přírody na adaptační kurz do penzionu Relax v Rybništi. Obklopeni lesy Lužických hor a zaliti sluncem babího léta sportovali na hřišti, zvyšovali svou kondičku v týmových závodech, luštili šifry, poznávali stromy, stavěli lesní domky, hráli si na archeology, buldoky, kapitány, rosnatky a hmyz, procházeli evolucí, sváděli dračí zápasy, rozšiřovali si slovní zásobu, poznávali kouzlo geocachingu apod. Při hrách se smazaly rozdíly mezi „áčkem“ a „béčkem“. Šlo přece o to, aby se naučili vzájemně si pomáhat, komunikovat mezi sebou, tolerovat se a respektovat jeden druhého.

Přestože se může zdát, že návštěva Prahy za účelem rozšíření školní výuky bude nuda, přesvědčili jsme se na vlastní kůži, že to tak vůbec nemusí být. Poté co jsme absolvovali prohlídku expozice v prostorách kláštera Řádu křížovníků s červenou hvězdou u Karlova mostu, nasedli jsme na krásnou loď, která nás svezla po Vltavě kolem Karlova mostu a Pražskými Benátkami (Čertovkou). Během plavby jsme dostali i nápoj a nanuk, což bylo velmi příjemné překvapení.

neděle, 26 srpen 2018 15:01

Minigolf a výlet do Jánské (6. A)

Poslední dva dny školy před vysvědčením jsme strávili mimo školní lavice. Ve středu jsme si zašli zahrát minigolf do S-centra v Děčíně a ve čtvrtek jsme se vydali vlakem do Jánské, kde jsme si prošli prostory bývalé podzemní továrny Rabštejn, které byly používány nacistickým Německem k výrobě válečných letadel. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací, prohlédli si dochované materiály a používané nástroje. Na závěr pro nás pan průvodce připravil hru v temných chodbách továrny, takže jsme končili s úsměvem.

Ve středu 31. 1. spolu s vysvědčením obdrží žáci 9. ročníku a vybraní žáci 5. ročníku Dotazník k vyplnění přihlášek na střední školy (týká se páťáků, kteří uvažují o osmiletém gymnáziu). Prosím zákonné zástupce o jeho vyplnění a navrácení výchovné poradkyni do pondělí 5. 2. 2018. Na základě vyplněného dotazníku vytisknu uchazečům o studium na SŠ přihlášky, které uchazeči nebo jejich zákonní zástupci musí odevzdat na zvolené střední škole nejpozději do čtvrtka 1. 3. 2018. Připomínám, že u některých oborů je nutné doplnit na přihlášku i vyjádření lékaře. Děčínská zdravotní škola navíc vyžaduje vyplnění a potvrzení od lékaře na speciálním tiskopise, který si uchazeč může stáhnout na webových stránkách této školy.

Zápisové lístky si mohou vyzvednout zákonní zástupci u výchovné poradkyně (1. patro kabinet výchovné poradkyně) ve středu 7. 3. 2018 od 13.00 do 16.30 nebo v úterý 13. 3. 2018 od 14.00 do 16.30.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná poradkyně

pátek, 24 listopad 2017 11:05

Plavecký výcvik páťáků

Páťákům začal 22.11.2017 plavecký výcvik. Projdou deseti lekcemi, aby se stali dobrými plavci.

středa, 25 říjen 2017 11:26

Páťáci v ZOO

17.10.2017 se žáci 5. ročníků zapojili do vzdělávacího programu Den bílé hole. V ZOO učebně plnili úkoly jako nevidomí. Využívali všech smyslů kromě zraku. Vyzkoušeli si, jaké to je nevidět.

sobota, 14 říjen 2017 12:15

Drumbeny

Třídy 5.A a 5.B se zůčastnily workshopu hry na drumbeny. Všichni si to moc užili, bylo to příjemně strávených 45 minut v rytmu hudby.

pondělí, 19 červen 2017 11:40

Čtvrťáci na festivalu

V pátek 16. 6. se čtvrťáci zúčastnili slavnostního zahájení Mezinárodního hudebního festivalu. Na Střelnici se konal již 18. ročník této hudební soutěže. Další vystoupení pak proběhla na náměstí a následně v České Kamenici a v Německu.