čtvrtek, 05 říjen 2017 17:05

Horní Maršov

Na začátku měsíce září se vypravily obě šesté třídy do Horního Maršova. Společně jsme prožili fajn chvíle: denně jsme sportovali a soutěžili. Podnikli jsme výlet i do Dvora Králové. Chvíle zábavy střídaly i chvíle napětí, kdy si děti vyzkoušely odvahu v tmavém lese plného nástrah. Poslední večer patřil tanci.  Počasí nám také přálo, a tak není divu, že se nám domů vůbec nechtělo.

neděle, 04 červen 2017 18:21

Školní výlet 5.A

Ve středu 31.5. jsme se společně s žáky 5.A vydali po stopách dobrodružství! Naše trasa začínala nevinně před školou. Vydali jsme se pěšky do Ludvíkovic, které se nám pro následující dva dny staly kotvištěm. Den jsme vyplňovali hrami na hřišti. Odpoledne jsme se díky ochotě několika místních obyvatel, včetně pana starosty Šturmy, vydali zkoumat podzemí. Pro děti tak nastala první zkouška odvahy. Jištěni zkušeným horolezcem jsme slézali do hlubin podzemí po několikametrovém žebříku. Cestou necestou jsme se prodrali zpět na povrch zemský a zamířili ke kulturnímu domu, kde na nás čekali někteří rodiče a táborák s buřtíky. Po desáté večerní na nás čekalo další tajuplné dobrodružství. V doprovodu baterek jsme se vydali na stezku odvahy, která končila na místním hřbitově. Ani žádná strašidla nebyla potřeba, naše fantazie pracovala na plné obrátky. Krátce před půlnocí jsme všichni zalehli do spacáků a popřály si dobrou noc. Druhý den jsme se vydali ke koním a na cestu zpět do Děčína. Počasí nám přálo a výlet se nám náramně podařil!

V pátek 26.5. se sešli čtvrťáci a páťáci na našem hřišti, aby plnili úkoly připravené studenty Obchodní akademie. Všech 10 stanovišť zvládli během hodiny, a pak změřili síly ve vybíjené. Užili si dopoledne na čerstvém vzduchu a pak už na oběd a domů na víkend.

pondělí, 24 duben 2017 08:41

Okrskové finále McDonald's Cupu

13. 4. 2017 se v Markvarticích konalo okrskové finále McDonald’s Cupu 2017 žáků 4. a 5. tříd. Během velmi chladného dopoledne náš tým odehrál 6 zápasů s celkovou bilancí 3 výhry, 2 remízy a jediná porážka. Díky těmto výsledkům jsme se umístili na 3. místě a zajistili si postup na okresní finále.

Sestava: Procházková Natálie, Zázvorka André, Hruška Petr, Petříček Matyáš, Slánský Petr, Charouzd Pavel, Krtil Kristián, Soukup Jakub, Petřík Alexandr, Jirásko Daniel, Vondráček Filip, Macák Matěj, Mocek Adam.

pondělí, 20 březen 2017 20:40

Vydávání zápisových lístků

Zápisové lístky pro žáky devátých a pátých ročníků, kteří se ucházejí o studium na střední škole, bude vydávat výchovná poradkyně Mgr. Lucie Plechatá ve dvou termínech, v pondělí 27. 3. od 14.00 do 16.00 a ve středu 29. 3. od 8.00 do 16.00. Zápisové lístky si musí vyzvednout pouze zákonní zástupci proti podpisu v uvedených časech v kabinetě výchovné poradkyně v 1. patře hlavní budovy.

neděle, 05 březen 2017 18:51

Pancake day

Poslední únorový den jsme si v 5.A připomněli jeden z méně známých anglických svátků. Je jím takzvaný Pancake day.

Pancake day neboli Palačinkový den je svátečním dnem před začátkem půstu. Slaví se vždy v úterý, 40 dní před Velikonocemi. Jedná se o pohyblivý svátek, závislý na termínu Velikonoc. Spadá vždy do doby mezi 2. únorem a 9. březnem. V roce 2017 Pancake day připadl na 28. února.

Tento den je vhodnou příležitostí k využití potravin, kterých se o půstu museli lidé vzdát: mléka, vajec a másla.

Na to, jak se 5.A dařilo vyrábět palačinky, se podívejte v galerii.

Vážení rodiče žáků devátých a pátých ročníků,

ve středu 1. 3. 2017 je nutné odevzdat přihlášky na střední školy. Všichni žáci, kteří se přihlásili na maturitní obory, a žáci pátého ročníku, kteří se hlásí na osmileté gymnázium, budou vykonávat jednotné přijímací zkoušky z českého jazyka a matematiky. Bližší informace o jednotných přijímacích zkouškách naleznete v příloze.

pondělí, 23 leden 2017 17:36

Kreslení do sněhu

Mrazivá paní zima a výtvarná výchova umožnily žákům 5.A vyzkoušet netradiční kresbu do sněhu. Plastové lahve s děravým víčkem jsme naplnili vodou smíchanou s potravinářským barvivem a vyrazili pracovat ven. Žáci se rozdělili do skupinek, vylosovali si úkol, který měli do sněhu ztvárnit. V závěru hodiny zbylé skupiny hodnotily a hádaly, co chtěli naši umělci vyjádřit.