středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

pondělí, 29 duben 2019 08:19

Sklárna Nový Bor

Žáci 4.C se vydali ve středu 24. dubna na exkurzi. Byla domluvena návštěva na Střední sklářské škole v Novém Boru a to díky paní Korpošové. Děti poznaly výrobu skla, vyfoukávaly své tvary, setkaly se s malováním, broušením, viděly vitráže, výrobu forem. Celou dobu nás školou provázel pan Tille, který dětem předkládal všechny informace, které by je mohly zajímat. Konec exkurze jsme si zpestřili návštěvou místního sklářského obchůdku. Celý den se vydařil, bylo mnoho zážitků a všem, kteří nám je umožnili, patří naše poděkování.

sobota, 13 duben 2019 10:14

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

pondělí, 25 březen 2019 07:29

Březen ve 4.C

Březen vypadá jako dlouhý měsíc a tak se čtvrťáci snažili čas využít. Stihli jsme jít naposledy bruslit, vyrábět a stavět podle fantazie skvosty ze všeho, co nám přišlo pod ruku, sbírat materiál na labbook, ten následně vyrobit a ještě si pořádně zabubnovat s panem Zdeňkem a vnímat i přicházející jaro. Zkrátka prima březen.

pondělí, 25 únor 2019 08:14

Návštěva

Ve čtvrtek 14.února vyrazili žáci 4.C na návštěvu. Kam? Jejich cílem byl Magistrát města Děčína.

Měli tak možnost se seznámit s provozem, s jednotlivými odbory, se zaměstnanci. Po celou dobu se jim věnovala p. Silvarová, které patří dík za to, jak vše dětem vysvětlila a byla trpělivá a vstřícná k jejich dotazům.

Děti měly možnost nakouknout i do prostor MP Děčín, kde se seznámily s kamerovým systémem, s jeho úlohou a dále prací policistů v tomto oddělení.

Děti pak provedly hodnocení celé exkurze a vesměs všichni se shodli, že to byl zajímavě pojatý čas a přinesl jim hodně nových informací. A tak to má být , a proto si nachystáme brzy již něco dalšího k poznávání.

pondělí, 26 listopad 2018 09:22

Vánoční Zubrnice

V pondělí 19. listopadu si žáci 4.C připomněli blížící se Vánoce. Jeli jsme na výlet do skanzenu v Zubrnicích, kde byl připraven pro děti vánoční program. Děti se seznámily blíže s některými vánočními zvyky, vyrobily si vánoční hvězdy a vánoční sluníčko. Každý žák si upekl kynuté miminko, všichni pak upekli malou vánočku se zapečeným hráškem. Kdo ve svém dílku vánočky hrášek našel, bude mít v příštím roce hodně štěstí. Všichni s napětím čekali, komu se najít hrášek podaří.

Celý výlet byl zakončen hrou a malým nákupem v místním obchodě. Vše se vydařilo, nyní už jen čekáme na Vánoce naostro.

středa, 31 říjen 2018 14:28

Říjen plný akcí

Hned začátkem října vyjeli žáci 4. C do Teplic. Navštívili jsme místní planetárium, kde se žáci dovídali další nové poznatky o sluneční soustavě. V tu samou dobu u nás ve třídě vykonávala praxi skoro paní učitelka Verunka, která si s dětmi procvičovala to, co se učí na pedagogických fakultách. Na konci měsíce nás pak čekal projektový den ke 100. výročí vzniku Československé republiky. Žáci se seznámili s osudy výjimečných lidí, kteří v tomto období žili. Výtvarně se pokusili znázornit vše lipovými stromy. Jediné, co se nám ten den nepovedlo, byla buchta paní Rettigové. Ale vše jsme druhý den napravili pomocí muffinů. A v závěru měsíce si všichni užíváme podzimních prázdnin.

neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.