středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

čtvrtek, 25 duben 2019 15:56

Výuka v ZOO

Ve čtvrtek 25. dubna jsme výuku přesunuli do naší krásné ZOO. S paní Šotolovou jsme si zopakovali vše o NP České Švýcarsko, hlavně o zvířatech, která v našem parku žijí. Některá jsme pak i viděli na vlastní oči v zoologické zahradě a od p. Šotolové se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí a veselých příhod, které v učebnici prvouky nenajdeme.Počasí nám přálo , a tak jsme si užili prima dopoledne.

sobota, 13 duben 2019 10:08

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

středa, 27 březen 2019 17:04

Trochu jiné vyučování

U tématu " Ústecký kraj - Děčínsko - Děčín " odložili žáci učebnice a pracovní sešity a zpracovali daná témata trochu jinak : vyhledávali informace v časopisech, na internetu, zašli na Magistrát města Děčína, informace utřídili a zpracovali do lapbooku, pojmových mraků, plakátů. Na závěr si zahráli pexeso s obrázky Děčínska a vítězka Amálka získala krásné tričko s logem "DĚČÍN  JE BOŽÍ"!!

Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

úterý, 15 leden 2019 10:57

Advent v naší třídě

Stejně jako vloni, i letos jsme si na adventní dobu přichystali spoustu akcí. Nejdříve nás navštívil Mikuláš se svými pomocníky, pak jsme vyjeli do skanzenu v Zubrnicích , kde jsme si připomněli, jak slavili Vánoce naše babičky a prababičky, na vánočních dílničkách jsme si spolu s rodiči vyrobili pěkný výrobek a rozloučili jsme se těsně před Štědrým dnem pohádkou a malou nadílkou.

pondělí, 22 říjen 2018 08:13

Říjnový výlet

A je tu opět říjen a s ním další výlet. Tentokrát jsme se vypravili do planetária v Praze.

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.