pondělí, 13 květen 2019 10:21

ABECEDA PENĚZ

V minulém pololetí se žáci tříd 4. B a 5. C zapojili do projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ, který je zaměřený na finanční gramotnost. V lednu se žáci seznámili s obecnými pojmy a vyzkoušeli si, při návštěvě místní pobočky, řadu praktických věcí.

Projekt pro čtvrťáky a páťáky vyvrcholil v dubnu, kdy obě třídy měly JARMARK. Na jarmarku žáci prodávali výrobky, které jejich „firma“ vyrobila v průběhu tří měsíců. Přípravy byly opravdu svědomité. Žáci se hravou formou seznámili s fungováním společnosti a hlavně pracovali s penězi. Snažení se oběma třídám vyplatilo, protože si vydělaly na zasloužený výlet v červnu.

středa, 08 květen 2019 10:30

Velký projektový den 1. st. – Čím budu?

pondělí 6. 5. 2019 na naší škole v rámci projektu Škola pro všechny proběhl projektový den na téma „Čím budu?“. Do této akce se zapojilo všech 12 tříd prvního stupně a nelehkého úkolu se zhostily naprosto bravurně! Každá třída si prošla a vyzkoušela 4 povolání. Prvňáci s druháky si zkusili hašení požáru s hasičem, zhlédli ukázku výcviku pejska s canisterapeutem, sledovali zadržení pachatele, které jim předvedl policista se svým služebním psem, a zacvičili si jógu. Třeťákům a čtvrťákům paní knihovnice doporučila hezké knížky, zacvičili si s fyzioterapeutkou a dozvěděli se o výrobě medu od včelařky. Páťáci si vyzkoušeli výstroj potápěče, nacvičili si umělé dýchání se záchranářem, policista jim pomocí speciálních brýlí ukázal, jak svět vidí opilec, a s paní redaktorkouse učili psaní článku do novin.

Všem účastníkům a učitelům patří velký dík za krásně zorganizovaný a poučný den.

Učitelky 1. stupně ZŠ DR. Miroslava Tyrše Děčín II

pondělí, 29 duben 2019 08:19

Sklárna Nový Bor

Žáci 4.C se vydali ve středu 24. dubna na exkurzi. Byla domluvena návštěva na Střední sklářské škole v Novém Boru a to díky paní Korpošové. Děti poznaly výrobu skla, vyfoukávaly své tvary, setkaly se s malováním, broušením, viděly vitráže, výrobu forem. Celou dobu nás školou provázel pan Tille, který dětem předkládal všechny informace, které by je mohly zajímat. Konec exkurze jsme si zpestřili návštěvou místního sklářského obchůdku. Celý den se vydařil, bylo mnoho zážitků a všem, kteří nám je umožnili, patří naše poděkování.

pondělí, 29 duben 2019 08:06

Návštěva zooškoly.

U příležitosti oslav Dne Země se naše třída, 4. B, zúčastnila pořadu Putování po národním parku České Švýcarsko v děčínské ZOO. Nejdříve jsme vyslechli přednášku paní Šotolové o národním parku a jeho flóře a fauně. Pak jsme pokračovali prohlídkou části ZOO, ve které se nacházejí živočichové našich lesů. Viděli jsme rysa, výra, lišku a jiná zvířata, která ve volné přírodě jen tak nepotkáme.

Nakonec jsme se podívali i na nového medvěda a zařádili si v dětském koutku.

čtvrtek, 25 duben 2019 15:56

Výuka v ZOO

Ve čtvrtek 25. dubna jsme výuku přesunuli do naší krásné ZOO. S paní Šotolovou jsme si zopakovali vše o NP České Švýcarsko, hlavně o zvířatech, která v našem parku žijí. Některá jsme pak i viděli na vlastní oči v zoologické zahradě a od p. Šotolové se o nich dozvěděli spoustu zajímavostí a veselých příhod, které v učebnici prvouky nenajdeme.Počasí nám přálo , a tak jsme si užili prima dopoledne.

sobota, 13 duben 2019 10:14

Beseda se spisovatelkou

Ve středu  10.dubna se žáci naší třídy spolu s kamarády ze 4.C setkali v městské knihovně se spisovatelkou Ivanou Peroutkovou. Ta jim velmi poutavě vyprávěla o svém dětství, životě a spisovatelské práci, i o tom, proč a jak se stala spisovatelkou . Setkání s paní spisovatelkou bylo velmi zajímavé a příjemné.

sobota, 13 duben 2019 10:08

Beseda se spisovatelkou

středa, 27 březen 2019 17:04

Trochu jiné vyučování

U tématu " Ústecký kraj - Děčínsko - Děčín " odložili žáci učebnice a pracovní sešity a zpracovali daná témata trochu jinak : vyhledávali informace v časopisech, na internetu, zašli na Magistrát města Děčína, informace utřídili a zpracovali do lapbooku, pojmových mraků, plakátů. Na závěr si zahráli pexeso s obrázky Děčínska a vítězka Amálka získala krásné tričko s logem "DĚČÍN  JE BOŽÍ"!!

Ve čtvrtek 21.3. podnikly děti "cestu kolem světa"  se  Zdeňkem Rollerem a jeho úžasnými rytmy, které si společně zahrály na drumbeny a kachony.

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy.