^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Jitka Nováková

Jitka Nováková

pondělí, 29 duben 2019 08:19

Sklárna Nový Bor

Žáci 4.C se vydali ve středu 24. dubna na exkurzi. Byla domluvena návštěva na Střední sklářské škole v Novém Boru a to díky paní Korpošové. Děti poznaly výrobu skla, vyfoukávaly své tvary, setkaly se s malováním, broušením, viděly vitráže, výrobu forem. Celou dobu nás školou provázel pan Tille, který dětem předkládal všechny informace, které by je mohly zajímat. Konec exkurze jsme si zpestřili návštěvou místního sklářského obchůdku. Celý den se vydařil, bylo mnoho zážitků a všem, kteří nám je umožnili, patří naše poděkování.

pondělí, 25 březen 2019 07:29

Březen ve 4.C

Březen vypadá jako dlouhý měsíc a tak se čtvrťáci snažili čas využít. Stihli jsme jít naposledy bruslit, vyrábět a stavět podle fantazie skvosty ze všeho, co nám přišlo pod ruku, sbírat materiál na labbook, ten následně vyrobit a ještě si pořádně zabubnovat s panem Zdeňkem a vnímat i přicházející jaro. Zkrátka prima březen.

neděle, 23 září 2018 10:29

Podzimní výlet

Protože jsme nestihli pravý výlet v červnu, domluvili jsme se, že si uděláme procházku až v září. Čas, počasí i náladu jsme měli v sobotu 22. a tak jsme realizovali společný výlet. Vyrazili žáci 4. C i s rodiči a sourozenci. Zkrátka s těmi, kteří měli chuť a čas. Jeli jsme vláčkem i busem, protože byla výluka, do malé vísky Kytlice. Všichni si zaskotačili na prolejzačkách, zahráli si na hřišti, ušli jsme nějaké ty kilometry kolem rybníka a zpátky do vsi. Zde dobrůtky v místní hospůdce a chvilka oddychu, než nám jel zpáteční spoj na Děčín. Byl to příjemný den a myslím, že si něco podobného rádi zase někdy zopakujeme.

pondělí, 17 září 2018 12:14

Sportujeme v přírodě

Hned na začátku září jsme s žáky 4.C využili krásného slunečného počasí a vyrazili jsme za sportem a přírodou na Mariánskou louku. Děti otestovaly prolejzačky, daly si svačinku v přírodě. S míči, létajícími talíři či skákací gumou jsme si užili krásnou chvilku na louce v centru Děčína. Cestu do školy jsme si osladili výbornou zmrzlinou. Jako vždy, tak i tentokrát, se nám akce podařila.

pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!

úterý, 22 květen 2018 15:26

Sportovní dopoledne

Jako odměnu za úspěšné zvládnutí školní akademie si žáci 3. C nadělili sportovní dopoledne. A to hned ve čtvrtek 10. května. Vydali jsme se na Mariánskou louku s míči, obručemi, švihadly, talíři i ringo kroužky. Také se svačinou, samozřejmě. Počasí nám přálo, byl krásný den. Dětské hřiště prázdné, louka posekaná. Nádhera. Celé jsme to zakončili zmrzlinou u Franze Josefa, takže na své si přišly i chuťové buňky, nejen při sportování protažené svalstvo.

Celé dopoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Také si to za výkon v akademii děti zasloužily.

úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

čtvrtek, 15 březen 2018 13:47

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce jsou již za dveřmi a žákům 3. C se poštěstilo navštívit ve středu 14. března skanzen v Zubrnicích.

Vše byl pro děti zážitek. Cesta autobusem, svačinka v šatničce, ukázky práce v setnici a milé a vstřícné tety, které nás celým dopolednem provedly. Děti si upekly jidáše, upletly pomlázky, vyzdobily kraslice a při tom se dozvěděly spousty novinek o velikonočních tradicích a zvycích.

Nakonec žáci prokázali své znalosti ve vědomostní soutěži a čtyři vítězové si odvezli i zaslouženou výhru. Bylo to příjemné dopoledne, které si všichni jistě užili. Určitě se do skanzenu ještě někdy vrátíme.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

pondělí, 27 listopad 2017 09:49

Listopad ve znamení kultury i mlsání

V pondělí 13. listopadu měli žáci 3.C možnost zúčastnit se autorského čtení s paní spisovatelkou

Petrou Braunovou. Její knížky pro děti jsme si připomněli před besedou, další jsme hned začali číst formou společné četby. Paní spisovatelka byla skvělá, děkujeme knihovně za pozvání.

Abychom si osladili listopad, pekli jsme linecká kolečka a skládali si na ně papírovou krabičku. Bylo u toho dosti legrace, ale užili jsme si tak 24. listopad a připomněli si, že je už jen měsíc do Vánoc.

pondělí, 30 říjen 2017 10:51

Kultura v říjnu

Celý říjen provázela žáky 3. C kultura. Jako první to bylo hudební představení, hra na bubny. Následovala dvě divadelní představení, nejprve O Plaváčkovi a poté Přijela k nám pouť. Vše završila akce v zoo. Den bílé hole byl jedinečným zážitkem. Žáci se vžili na kratičký okamžik do role nevidomých a využívali svých zbylých smyslů - žádná legrace. Do toho všeho jsme stíhali se učit a užít si ve třídě spoustu smíchu, např. při dlabání obří dýně. Svítila nám ve třídě pak víc než týden.

pondělí, 02 říjen 2017 07:34

Svačinka v parku

Svačinka v parku

Využili jsme příchodu babího léta a udělali si den plný zdraví. Celá třída 3. C si připravila chutnou a jednoduchou svačinku, mrkvový a jablečný salát. Někteří si sice kromě jablek odstrouhli i kousek prstu, ale nevadilo. Trochu jsme si zavýtvarničili, vyrobili jsme figurky zdravé i nezdravé.

Cestou na Mariánskou louku si žáci již užívali hřejícího sluníčka. Svačinka byla v přírodě, hned chutnala jinak. K tomu klouzačky, prolejzačky, houpačky.

Cestu do školy jsme si vylepšili kornoutkem zmrzliny, možná ne zdravým, ale dobrým.

Bylo to pěkné dopoledne.

úterý, 13 červen 2017 08:25

Květen a červen v kostce

Květen i červen v kostce

V květnu si žáci 2.C opravdu užívali. Začalo to ohromnou klouzačkou, společným fotografováním. Pak jsme si během pěti dnů vypěstovali tři misky plné řeřichy. Doma upečený chleba s máslem a na to řeřicha, to byla dobrá svačinka. Dále jsme využili nabídky Jolany Novotné a v knihovně jsme si pohráli s keramikou. Výsledkem byli nádherní barevní ptáčci. Do toho se přehoupl červen, který začal MDD. Ten připravili deváťáci a všichni společně si ho užili, zasportovali si, získali ceny a ještě nám celý den svítilo krásně sluníčko. Vrcholem června byl pobyt ve škole v přírodě. Pecka neměla chybu, ale i návštěva „trubičkárny“ a exkurze ve výrobně foukaných vánočních ozdob. A co teprve ZOO ve Dvoře Králové. Prostě nádhera! Moc se nám líbilo, takže zase za rok nashledanou.

 

pondělí, 10 duben 2017 07:15

Velikonoční dílničky ve 2.C

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se sešli s rodiči a vyráběli jsme společně velikonoční výrobky. Rodiče se snažili, děti pomáhaly a všichni jsme si odpoledne užili. Domů si všichni spokojeně odnášeli to, co jejich šikovné ruce zvládly vyrobit. Byla to chvilka relaxace v předvelikonočním shonu. Chceme také poděkovat všem, kteří naši třídu navštívili, něco pěkného si vytvořili a do pokladniček vhodili nějaký ten penízek. Přejeme příjemné Velikonoce!

neděle, 26 únor 2017 19:28

Únor u druháčků

I když byl únor krátký, stihli žáci ve 2. C kromě klasické výuky i spoustu akcí okolo. V hodinách dramatické výchovy si děti zahrály na zmrzlého krále, byla to opravdu zábava. Hned nato jsme začali chodit bruslit, takže k ledu to nyní máme blízko. Spíše než zmrzlí, jsou ale žáci po hodině bruslení pěkně rozehřátí. Stihli jsme i projektový den Masopust, kde si děti upekly koláč s jablíčky, ale i vyrobily vlastní klauny. A nakonec si v maskách všichni žáci zatančili ve velké tělocvičně s ostatními druháky. Masky byly krásné, děkujeme všem šikovným maminkám.

neděle, 12 únor 2017 17:48

Vysvědčení ve 2.C

V lednu pro nás bylo nejdůležitější vysvědčení. U druháků to bylo teprve potřetí, tak se čekalo s velkým napětím. Aby nám ten slavnostní den něco připomínalo, namalovaly si děti svůj vlastní obrázek na malé plátno. Obrázky se vydařily. Také ta vysvědčení dopadla vcelku slušně, takže nyní už jen hurá na prázdniny!

středa, 28 prosinec 2016 12:58

Ježíšek

Na čtvrtek všichni nedočkavě čekali. Byl to poslední den školy v tomto roce, ale hlavně - do třídy měl přinést dárky Ježíšek. Děti se bály, aby třídu 2. C neminul, aby nezabloudil. Trefil se. A tak jsme si mohli rozdat vánoční dárky, poslechnout koledy, ochutnat si navzájem cukroví a zapít to vše horkým čajem. Bylo to krásné. Všem přejeme pokojné Vánoce!

úterý, 13 prosinec 2016 13:52

Prosinec je krásný

A také velmi rychlý. Hned 5. prosince přišel do 2. C Mikuláš se svým doprovodem. Byli to krásně namaskovaní deváťáci, kteří malým dětem každoročně dělají nadílku. I ta letošní se vyvedla, mnohý malý hříšník měl strach, zda si ho přítomní čerti nevezmou do pekla.

Hned 8. prosince následoval vánoční jarmark. Druháci vyrobili spoustu krásných dárečků, které prodávali jako o život. Šlo jim to báječně a celé odpoledne si užili.

Poté 12. prosince jsme pak vyrazili do Růžové, abychom si zde vyrobili vlastní mýdla. I tato akce se vydařila, mýdla sice měla zvláštní tvary, trochu se nám u toho pletly nešikovné prsty, ale mýdlíčka krásně voněla. A není nad dáreček vlastnoručně vyrobený. Tak už můžeš přijít, Ježíšku!

úterý, 06 prosinec 2016 11:10

A listopad je za námi

Listopad utekl velmi rychle, ale přesto stihli žáci 2. C prožít hodně věcí. Nejprve jsme navštívili Městskou knihovnu v Děčíně. Jsme zase o krůček dál, děti se totiž naučily orientovat se v dětském oddělení. Listopad nám pak zpříjemnil pan Los se svým divadelním představením O Ježíškovi. Jako vždy, hra neměla chybu. Nejen krásné loutky, ale i podání, hudební doprovod i samotný námět. Příběh, který vzdělával. Nádhera. A celý listopad všichni pilně vyráběli vánoční dárečky na školní jarmark. Jestli se to dětem podařilo, to se dozvíme již ve čtvrtek 8. prosince. Přijďte se podívat!

úterý, 25 říjen 2016 16:27

Bramborování

Brambora – taková obyčejná věc. A přitom tak užitečná, zajímavá, se svojí vlastní historií. A tak jsme ji využili. Nejprve se ve velké tělocvičně setkala 2. A se třídou 2. C a společně s bramborami si zasoutěžili a zatancovali. Bylo to báječné. S bramborami jsme počítali, kreslili, vařili, pekli. Děti se v průběhu dne dozvěděly i to, odkud se tu brambora vůbec vzala, jak se pěstuje, co vše z ní můžeme uvařit. I ty nezdravé slané brambůrky tu byly! Podle množství smajlíků, které jsme použili k hodnocení celého dne, se bramborování opravdu vydařilo.

středa, 12 říjen 2016 08:23

Podzimní tvoření

Udeřil podzim, dozrály dýně. A tak hlavně díky rodičům Hanzákovým, kteří nám malinké krásné dýně dodali, jsme si s nimi ve 2. C mohli pohrát. Děti je nádherně nazdobily, oblékly, zkrátka z nich vyrobily roztomilé postavičky. Z papírových talířů jsme si vyrobili dýně papírové, trochu strašidelné. I ty nám zdobí třídu. A protože máme tento školní rok ve znamení usměvavého sluníčka, slunce si děti namalovaly vodovými barvami a nyní nás z nástěnky hřejí i v podzimním nečase. Zkoušíme sluníčka i vyšívat, ale to dá dětem ještě hodně práce. Jehly jsou malé, ale ostré a nitě se zašmodrchávají. Ale určitě se zadaří!

pondělí, 05 září 2016 15:17

Tak už nám to začalo

1. září jsme přišli do školy již jako druháci, do své staré třídy, jen cedulka hlásala 2. C. V prvních dnech jsme razítkovali sešity, obalovali novými obaly učebnice, kreslili obrázky z prázdnin, hráli si, vyzkoušeli jsme tělocvičnu a hlavně si vyprávěli. O všem, co se událo o prázdninách, o zajímavých místech, o nových zážitcích. Ve druhé třídě nás čeká hodně práce, tak jsme snad nabrali hodně sil. Z přiložených fotografií je vidět, že stále umíme výborně svačit, takže nám půjde určitě i to ostatní. Držte nám palce!

 

středa, 27 duben 2016 08:25

Jaro se zvířátky

Kromě výuky jsme se jeli podívat do Ludvíkovic k Čermákům na zvířátka. Děti viděly naživo kozy s kůzlaty, čuníky, ovce s jehňaty, kachny, kuřátka a králíky. Pomohly s jejich krmením, mohly se jich dotknout. Rodině Čermákových za to moc děkujeme. Zážitek to byl ohromný. Zpestřený byl i chvilkou na dětském hřišti, které mají v Ludvíkovicích opravdu krásné.

Dále pak úspěšně pokračuje naše výuka plavání, zbývá nám pár posledních lekcí. Již nyní můžeme tvrdit, že vody se děti nebojí, cviky a styly zvládají, výuka zdárně probíhá. Za úspěchem stojí i trpělivá práce trenérů v plavecké škole.

Na konci dubna jsme navštívili divadelní představení Strašidelný mlýn. Ani velké množství strašidel dětem nenahnalo strach, pohádka byla krásná, plná nápadů a akcí. Z divadla jsme odcházeli spokojeni.

 Nyní se již připravujeme na projektový den plný čarodějnic a jejich úkolů.

středa, 13 duben 2016 10:01

Březen - měsíc knihy

Celý měsíc březen jsme pojali jako měsíc, který nám nabídl možnost více poznat knihu. Nejprve jsme si domluvili návštěvu v Městské knihovně Děčín, kde nás paní knihovnice Plešáková seznámila s organizací a provozem dětského oddělení. Zde jsme se mohli zaregistrovat, obhlédnout nabídku dětských knih v oddělení, seznámit se s jeho provozem. Druhá návštěva knihovny byla spojena s autorským čtením. Pan spisovatel Petr Stančík nám představil své knihy o jezevci Chrujdovi, četl z obou knih zajímavé ukázky a odpověděl dětem na dotazy týkající se života spisovatele. Ve škole jsme pak vzali do rukou knihu o kocourovi Modroočkovi, ve které jsme si nejenom četli, ale zkusili si i roli ilustrátora. Rovněž jsme využili krásné audio nahrávky a příběhy kocourka poslouchali v podání známých českých herců doplněné písněmi L. Bílé či M. Ebena.

Na úplný závěr jsme si po domluvě přinesli své oblíbené knihy a představili je svým spolužákům. Celý projekt spojený s knihami se nám vydařil. Poznali jsme díky tomu, že kniha hraje v životě člověka nezastupitelnou roli, nechává mu prostor pro rozvoj fantazie, rozšiřuje jeho slovní zásobu a zároveň mu poskytuje nové informace. Číst určitě budeme!

středa, 30 březen 2016 07:33

Bruslení

Celý únor byl v rámci tělesné výchovy věnován výuce bruslení. Zde jsme využili nabídky trenérů HC Děčín, kteří mají metodiku počáteční výuky bruslení v malíku. Všechny lekce byly báječné, žáci se na ně nejen velice těšili, ale během nich udělali i ohromné pokroky. Po jejich absolvování se nebáli postavit se na brusle, ale viděli a vnímali i své úspěchy. Náš dík patří panu trenéru Martinu Pošustovi a jeho kolektivu trenérů, kteří měli s našimi dětmi ohromnou trpělivost. Na závěr jsme obdrželi certifikát o šikovnosti, ale i sladké překvapení, které jsme si ve škole vychutnali / viz fotografie /. Děkujeme a těšíme se v příštím školním roce na další pokračování.

středa, 17 únor 2016 10:14

Bruslení 1. C

Tak už to začalo a nemá to chybu. Minulý pátek, takže 5. února, jsme šli poprvé bruslit. Práce trenérů je vynikající, snaha dětí nekonečná a rodiče na jedničku s hvězdičkou. Prostě pátky jsou skvělé, všem patří velký dík. Opravdu si to užíváme!

středa, 17 únor 2016 10:03

Masopust v 1. C

V úterý 9. února jsme si s dětmi udělali malý projektový den. Masopust - význam, zvyky, masky, půst, karneval, zkrátka vše, co k tomu patří. Pracovali jsme s novými slovy, v matematice řešili slovní úlohy o masopustních koblihách, malovali klauny a vytvářeli si masky. Celý den rychle utekl a zase víme něco nového. Prima!

Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace