pondělí, 02 říjen 2017 07:34

Svačinka v parku

Svačinka v parku

Využili jsme příchodu babího léta a udělali si den plný zdraví. Celá třída 3. C si připravila chutnou a jednoduchou svačinku, mrkvový a jablečný salát. Někteří si sice kromě jablek odstrouhli i kousek prstu, ale nevadilo. Trochu jsme si zavýtvarničili, vyrobili jsme figurky zdravé i nezdravé.

Cestou na Mariánskou louku si žáci již užívali hřejícího sluníčka. Svačinka byla v přírodě, hned chutnala jinak. K tomu klouzačky, prolejzačky, houpačky.

Cestu do školy jsme si vylepšili kornoutkem zmrzliny, možná ne zdravým, ale dobrým.

Bylo to pěkné dopoledne.

pondělí, 03 červenec 2017 14:45

Vysvědčení na parníku

Vysvědčení si letos žáci druhých tříd rozdali na parníku. Posádka byla pirátská, žáci si vyrobili námořnické čepice, čímž byly kulisy dokonalé. Cesta byla příjemná, nejprve s trochou napětí, ale jakmile byla vysvědčení rozdána, tak si všichni už jen užívali plavby. Po hodinové jízdě jsme přirazili k molu, rodiče zde čekali na své děti, na řadu přišlo loučení a přání krásných prázdnin. Bylo to krásné!

pondělí, 26 červen 2017 13:14

Dopoledne na Mariánské louce

Jelikož se žáci 2.C nedávno vrátili ze školy v přírodě, neplánovali jsme již žádný výlet. Ale příznivá předpověď počasí rozhodla za nás. A tak jsme si udělali krásné sportovní dopoledne na Mariánské louce. Svačina v přírodě chutnala hned jinak než ve třídě. Houpačky nalákaly všechny děti. Měli jsme míče, létající talíře, bumerangy. Děti si zaběhaly, užily si přírody. Na závěr jsme to vzali přes cukrárnu a život si osladili kopečkem báječné zmrzliny, mňam!

úterý, 13 červen 2017 08:25

Květen a červen v kostce

Květen i červen v kostce

V květnu si žáci 2.C opravdu užívali. Začalo to ohromnou klouzačkou, společným fotografováním. Pak jsme si během pěti dnů vypěstovali tři misky plné řeřichy. Doma upečený chleba s máslem a na to řeřicha, to byla dobrá svačinka. Dále jsme využili nabídky Jolany Novotné a v knihovně jsme si pohráli s keramikou. Výsledkem byli nádherní barevní ptáčci. Do toho se přehoupl červen, který začal MDD. Ten připravili deváťáci a všichni společně si ho užili, zasportovali si, získali ceny a ještě nám celý den svítilo krásně sluníčko. Vrcholem června byl pobyt ve škole v přírodě. Pecka neměla chybu, ale i návštěva „trubičkárny“ a exkurze ve výrobně foukaných vánočních ozdob. A co teprve ZOO ve Dvoře Králové. Prostě nádhera! Moc se nám líbilo, takže zase za rok nashledanou.

pondělí, 10 duben 2017 07:15

Velikonoční dílničky ve 2.C

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se sešli s rodiči a vyráběli jsme společně velikonoční výrobky. Rodiče se snažili, děti pomáhaly a všichni jsme si odpoledne užili. Domů si všichni spokojeně odnášeli to, co jejich šikovné ruce zvládly vyrobit. Byla to chvilka relaxace v předvelikonočním shonu. Chceme také poděkovat všem, kteří naši třídu navštívili, něco pěkného si vytvořili a do pokladniček vhodili nějaký ten penízek. Přejeme příjemné Velikonoce!

neděle, 26 únor 2017 19:28

Únor u druháčků

I když byl únor krátký, stihli žáci ve 2. C kromě klasické výuky i spoustu akcí okolo. V hodinách dramatické výchovy si děti zahrály na zmrzlého krále, byla to opravdu zábava. Hned nato jsme začali chodit bruslit, takže k ledu to nyní máme blízko. Spíše než zmrzlí, jsou ale žáci po hodině bruslení pěkně rozehřátí. Stihli jsme i projektový den Masopust, kde si děti upekly koláč s jablíčky, ale i vyrobily vlastní klauny. A nakonec si v maskách všichni žáci zatančili ve velké tělocvičně s ostatními druháky. Masky byly krásné, děkujeme všem šikovným maminkám.

neděle, 12 únor 2017 17:48

Vysvědčení ve 2.C

V lednu pro nás bylo nejdůležitější vysvědčení. U druháků to bylo teprve potřetí, tak se čekalo s velkým napětím. Aby nám ten slavnostní den něco připomínalo, namalovaly si děti svůj vlastní obrázek na malé plátno. Obrázky se vydařily. Také ta vysvědčení dopadla vcelku slušně, takže nyní už jen hurá na prázdniny!

neděle, 22 leden 2017 18:36

Sportovní leden

V lednu se žáci z 2.A a 2.C setkali na společné hodině tělocviku a utkali se ve vybíjené. Všichni bojovali velmi statečně a snažili se, jak nejlépe uměli.