pondělí, 25 červen 2018 07:40

Pecka 2018

Na začátku června vyjeli žáci do školy v přírodě. Na staré a známé místo, zkrátka do Pecky. Počasí nám přálo, akcí bylo mnoho, všichni jsme si ten týden krásně užili. Koupání, soutěže, výlet na Černou horu. To všechno jsme zvládli a jako vždy, tak s úsměvem. A ten zachytil i karikaturista pan Kovařík, takže jsme si vezli domů i vlastní portrét. Zkrátka, stálo to za to a za rok zase kde? No přece v Pecce!

úterý, 22 květen 2018 15:26

Sportovní dopoledne

Jako odměnu za úspěšné zvládnutí školní akademie si žáci 3. C nadělili sportovní dopoledne. A to hned ve čtvrtek 10. května. Vydali jsme se na Mariánskou louku s míči, obručemi, švihadly, talíři i ringo kroužky. Také se svačinou, samozřejmě. Počasí nám přálo, byl krásný den. Dětské hřiště prázdné, louka posekaná. Nádhera. Celé jsme to zakončili zmrzlinou u Franze Josefa, takže na své si přišly i chuťové buňky, nejen při sportování protažené svalstvo.

Celé dopoledne se vydařilo, všichni byli spokojeni. Také si to za výkon v akademii děti zasloužily.

úterý, 08 květen 2018 19:15

Akademie-finiš

V tomto posledním týdnu celá 3. C finišovala s přípravami na školní akademii. Zkoušeli jsme kostýmy, taneční variace, počítali jsme do rytmu. Času málo a tréma začíná působit. Ale zároveň se všichni těší vystupovat na prknech, která znamenají…..

Tak nám držte palce a případné omyly omluvte!

neděle, 01 duben 2018 15:14

Drumbeny opět zněly naší školou

Na drumbeny = speciální bubny vyrobené z recyklovaného papíru a překližky si spolu s lektorem Zdeňkem Rolerem zahráli žáci 3.A+B.

čtvrtek, 15 březen 2018 13:47

Velikonoce ve skanzenu

Velikonoce jsou již za dveřmi a žákům 3. C se poštěstilo navštívit ve středu 14. března skanzen v Zubrnicích.

Vše byl pro děti zážitek. Cesta autobusem, svačinka v šatničce, ukázky práce v setnici a milé a vstřícné tety, které nás celým dopolednem provedly. Děti si upekly jidáše, upletly pomlázky, vyzdobily kraslice a při tom se dozvěděly spousty novinek o velikonočních tradicích a zvycích.

Nakonec žáci prokázali své znalosti ve vědomostní soutěži a čtyři vítězové si odvezli i zaslouženou výhru. Bylo to příjemné dopoledne, které si všichni jistě užili. Určitě se do skanzenu ještě někdy vrátíme.

Vážení rodiče, podívejte se na naše výrobky a krátká videa jak umíme zpívat, nebo na náš nácvik na divadelní představení a vánoční diskotéku.

středa, 13 prosinec 2017 12:41

Boží Dar

Žáci třetích tříd se v pondělí 11. prosince vydali na výlet na Boží Dar. Všichni se těšili na Ježíškovu cestu, plnění úkolů, na spoustu sněhu i dárečky na konci více než šestikilometrové cesty. Vše by bylo v pořádku, jen to počasí si postavilo hlavu. Pršelo a pršelo. Právě proto chci pochválit všechny, kteří to dali, nevzlykali a došli do cíle, i když trochu mokří.

Na fotografiích je vidět, že nám ani déšť nevadil. Další fotografie jsou z 5. prosince, kdy k nám do třídy zavítal Mikuláš a spol. Všichni prý byli hodní, a tak i všichni dostali něco sladkého. Byl to pěkný den.

pondělí, 27 listopad 2017 09:49

Listopad ve znamení kultury i mlsání

V pondělí 13. listopadu měli žáci 3.C možnost zúčastnit se autorského čtení s paní spisovatelkou

Petrou Braunovou. Její knížky pro děti jsme si připomněli před besedou, další jsme hned začali číst formou společné četby. Paní spisovatelka byla skvělá, děkujeme knihovně za pozvání.

Abychom si osladili listopad, pekli jsme linecká kolečka a skládali si na ně papírovou krabičku. Bylo u toho dosti legrace, ale užili jsme si tak 24. listopad a připomněli si, že je už jen měsíc do Vánoc.