čtvrtek, 17 prosinec 2015 01:00

Den otevřených dveří v čase adventním

Adventní období lidé tráví většinou ve shonu a stresu, ale my jsme se rozhodli na chvíli zastavit čas a umožnit uspěchaným rodičům strávit netradiční chvíle se svými dětmi. Prostředí školních tříd se tak na jedno adventní odpoledne proměnilo ve vánoční dílny. Pokud jste v pátek 4. 12. 2015 zavítali na naši školu, hned u vstupu vás přivítaly dětské hlásky prozpěvující vánoční koledy. Návštěvníky lákala vůně palačinek, cukroví, koláčů a čokolády. Kdo odolal sladkostem, určitě nepohrdl klobáskou či párkem v rohlíku a vše navrch zapil lahodným mokem. Po mlsání přišlo to nejradostnější, rodiče společně s žáky i mladšími sourozenci vyráběli vánoční přáníčka, stromečky, ozdoby, věnce, kapříky, sněhuláky, hvězdy či jiné dekorace. Nešlo jen o samotnou výrobu, žáci, učitelé, rodiče, babičky, dědečkové i další příbuzní strávili společné chvíle, kdy si mohli přátelsky popovídat a popřát si mnoho zdraví, lásky a štěstí do nového roku. A tak v tento předvánoční čas odcházející děti i dospělí, kteří si odnášeli nejen krásné vánoční výrobky, ale i vánoční pohodu v srdci, vyprovázely tesklivé tóny linoucí se ze saxofonů dvou našich žáků z devátého ročníku.

Mgr. Lucie Plechatá

Číst 570 krát Naposledy změněno čtvrtek, 12 říjen 2017 18:40