^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


úterý, 01 listopad 2016 22:46

HALLOWEEN A STRAŠIDELNÁ NOC V 1.B

Napsal(a)

Kořeny Halloweenu jsou opravdu prastaré. Do Čech tenhle populární svátek duchů přišel až koncem 20. století a začíná si hledat své příznivce.  Proč taky ne. Strašidelné kostýmy v kulisách podzimního sychravého počasí a blikající světýlka vydlabaných dýní působí přímo tajemně i magicky. Pokud se k oranžově černému svátku přidá humor a nadsázka, může být oslava Halloweenu jedna z nejlákavějších. Děti mají rády tajemné příběhy a pokud bude hrůzným přeludem jenom převlečený kamarád, přestanou se možná i bát. Příběhy opředené kouzly podněcují dětskou fantazii a motivují ke společným hrám a zábavě.  Není tedy žádný důvod podobné svátky zatracovat a hanit.

Poslední říjnovou neděli jsme proto Halloween vpustili i k nám do školy. Naše třída se proměnila v doupě čarodějnic, upírů, duchů, kostlivců a dalších strašidel. Správný rozměr strašidelné noci dodaly zábavné soutěže a tajuplný pochod potemnělou školou. Vydlabané dýně, které jsme umístili u vchodu do školy, odháněly zlé duchy a my jsme po celou noc spali klidným spánkem. Hrozivý efekt měly také některé odměny. I rodiče prokázali značnou dávku kreativity při přípravě halloweenských dobrot a sladkostí J. Děkuji všem za skvělé nápady a podporu.

Všichni jsme se vesele bavili a na tento černě oděný svátek jistě jen tak nezapomeneme. 

Číst 524 krát Naposledy změněno čtvrtek, 12 říjen 2017 17:38
Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace