Po loňském úspěchu našeho týmu v republikovém kole ŠBL jsme se i letos přihlásili do této soutěže. Máme za sebou dvě základní kola. V prvním jsme vyhráli všechny zápasy. Druhé bylo mnohem dramatičtější. S družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice jsme hráli velmi vyrovnaně a nakonec jsme vyhráli až v prodloužení. V druhém zápase nás čekala ZŠ Na Stráni. Svedli jsme opravdovou bitvu o každý koš, ale v prodloužení zvítězil soupeř o jeden koš.

Přesto postupujeme do krajského kola, které proběhne na podzim. Velký dík patří našemu trenérovi panu Houškovi. Za naši školu bojovali A. Žáčková, L. Lažanská, A. Lažanský, M. Houška, D. Nečas, J. Horák, J. Sobíšek a K. Kotek ze 4.B, A. Dvořáková ze 4.A, O. Musil, J. Libich ze 3.A, L. Vachel, K. Zdražilová ze 3.B, J. Harych a T. Král z 2.A. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

sobota, 25 květen 2019 00:00

Video malých florbalistů z Vrchličáku

Milí rodiče, rádi bychom se pochlubili zpracovaným videem z turnaje florbalových akademií, kterého se většina malých dětí z naší školy zúčastnila. Turnaj se nám moc líbil a věřím, že i Vám.

Zároveň bychom Vám chtěli poděkovat za vaši důvěru, kterou jste v nás vložili, a děti postrčili k prvnímu florbalovému kroku. Florbalové akademie však fungují jen pro 1. – 2. třídu. Pokud vaši ratolest florbal baví, je možnost udělat druhý florbalový krok a přihlásit ho do florbalových kategorií přímo do florbalového klubu. Veškeré informace Vám dojdou na email během první poloviny června. V případě zájmu jsme na telefonu a emailu. (Tomáš Štěpánek, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., 775862628)

Ing. Tomáš Štěpánek

Video ke spuštění zde.

středa, 22 květen 2019 10:43

Cyklojízda již pošesté a znovu úspěšná

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín tradičně, letos již pošesté, zorganizovala 20. 5. 2019 velmi oblíbenou cyklojízdu spojenou s projekty „Ekologie dopravy“ a „Zdravá škola“.

Cyklojízda žáků ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín proběhla ve spolupráci s Městskou policií Děčín a Policií ČR, kterým patří velké poděkování za zajištění bezpečného průběhu cyklojízdy.

Letošní trasa vedla přes Děčín na cyklostezku směrem na Ústí nad Labem. Ve Velkém Březně byl naplánován odpočinek, občerstvení a krátká beseda o cyklostezkách v okolí města Děčín, bezpečné jízdě na kole a zdravém způsobu života. Následovalo pokračování cyklojízdy zpět do školy.

Cyklojízdy se zúčastnilo v pelotonu plném úsměvů 172 žáků.

Fotografie najdete zde.

sobota, 23 březen 2019 20:31

Bronz udělal velkou radost

14. 3. se odehrál první ročník florbalového turnaje pro první stupeň ZŠ pod hlavičkou AŠSK. Toho se zúčastnilo celkem 9 škol. Ta naše tam samozřejmě nemohla chybět ne jen proto, že se celý turnaj odehrál u nás, ale také proto, že máme ve škole mnoho dětí, které florbal baví. A právě tohoto turnaje se zúčastnilo několik dětí, které chodí dobrovolně ráno každý pátek od 7. hodin tuto bezva hru se učit a hlavně se jí bavit.

Všech 9 škol bylo rozděleno do tří skupin po třech. Na vítěze skupin pak čekala finálová skupina a ostatní týmy hrály o umístění. Našim hráčům se skupina povedla, s přehledem ji vyhráli (12:0, 7:2). Ve finálové skupině však byli o poznání těžší soupeři. V porovnání s nimi nám chyběla výraznější individualita a důraz. ZŠ Březové jsme podehli kvůli zaspanému druhému poločasu 4:7, se ZŠ Kamenická jsme prohráli 2:5, když jsme nedokázali zastavit jejich nejlepšího hráče a troufnu si říci, že i nejlepšího hráče turnaje. Bronz nás však za účast ve finálové skupině neminul a měli jsme z něho velkou radost.

Do dalších týdnů jsem dal slib všem klukům i těm, kteří nebyli na turnaji a na ranní trénink chodí, že připravíme ještě jeden turnaj pro hned dva týmy z naší školy, který se odehraje v květnu na zimním stadionu na speciálním povrchu, protože si to za svůj přístup zaslouží.

Sestava:

Nečas, Pešek, Zelenka, Strnad, Kugler, Libich, Ledvinka, Huk, Němec, Jiruš, Čejka

Ing. Tomáš Štěpánek

Ve čtvrtek 14. 2. se družstvo dívek z naší školy ve složení Eliška Seilerová, Anna Procházková, Barbora Zelená, Barbora Toncarová, Renata Žáková, Kristýna Škodová, Anna Libichová, Anna Kuglerová a Alena Schmidtová zúčastnilo okresního finále v basketbalu. Soutěž se konala ve sportovní hale v Maroldově ulici v Děčíně a dívky vybojovaly krásné 3. místo, když v posledním souboji porazily družstvo dívek z Gymnázia Děčín. Gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.

Naši futsalisté kategorie 8. - 9. třídy odehráli v pondělí 17. 12. 2018 v naší hale 2. kolo školní futsalové ligy, ve kterém změřili síly s týmy ZŠ Slovanka Česká Lípa a ZŠ Rumburk.

Oba zápasy zvládli naši kluci na výbornou a vybojovali si tak postup do finále divize Severní Čechy.

Klukům blahopřejeme a těšíme se na finále!!!

Výsledky:

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – ZŠ Slovanka Česká Lípa                  6:4 (1:4)

ZŠ Slovanka Česká Lípa – Základní škola Rumburk                        10:1 (5:0)

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – Základní škola Rumburk                8:1 (3:1)

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Hollmann, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Filip Tran, Matěj Bednář, Samuel Ridl.