foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

sobota, 23 březen 2019 20:31

Bronz udělal velkou radost

Napsal(a)

14. 3. se odehrál první ročník florbalového turnaje pro první stupeň ZŠ pod hlavičkou AŠSK. Toho se zúčastnilo celkem 9 škol. Ta naše tam samozřejmě nemohla chybět ne jen proto, že se celý turnaj odehrál u nás, ale také proto, že máme ve škole mnoho dětí, které florbal baví. A právě tohoto turnaje se zúčastnilo několik dětí, které chodí dobrovolně ráno každý pátek od 7. hodin tuto bezva hru se učit a hlavně se jí bavit.

Všech 9 škol bylo rozděleno do tří skupin po třech. Na vítěze skupin pak čekala finálová skupina a ostatní týmy hrály o umístění. Našim hráčům se skupina povedla, s přehledem ji vyhráli (12:0, 7:2). Ve finálové skupině však byli o poznání těžší soupeři. V porovnání s nimi nám chyběla výraznější individualita a důraz. ZŠ Březové jsme podehli kvůli zaspanému druhému poločasu 4:7, se ZŠ Kamenická jsme prohráli 2:5, když jsme nedokázali zastavit jejich nejlepšího hráče a troufnu si říci, že i nejlepšího hráče turnaje. Bronz nás však za účast ve finálové skupině neminul a měli jsme z něho velkou radost.

Do dalších týdnů jsem dal slib všem klukům i těm, kteří nebyli na turnaji a na ranní trénink chodí, že připravíme ještě jeden turnaj pro hned dva týmy z naší školy, který se odehraje v květnu na zimním stadionu na speciálním povrchu, protože si to za svůj přístup zaslouží.

Sestava:

Nečas, Pešek, Zelenka, Strnad, Kugler, Libich, Ledvinka, Huk, Němec, Jiruš, Čejka

Ing. Tomáš Štěpánek

Naši futsalisté kategorie 8. - 9. třídy odehráli v pondělí 17. 12. 2018 v naší hale 2. kolo školní futsalové ligy, ve kterém změřili síly s týmy ZŠ Slovanka Česká Lípa a ZŠ Rumburk.

Oba zápasy zvládli naši kluci na výbornou a vybojovali si tak postup do finále divize Severní Čechy.

Klukům blahopřejeme a těšíme se na finále!!!

Výsledky:

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – ZŠ Slovanka Česká Lípa                  6:4 (1:4)

ZŠ Slovanka Česká Lípa – Základní škola Rumburk                        10:1 (5:0)

ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín – Základní škola Rumburk                8:1 (3:1)

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Hollmann, Jakub Stránský, Daniel Bojčev, Filip Tran, Matěj Bednář, Samuel Ridl.

14. 11. se konalo okresní finále ve florbale. Do něho postoupily obě naše kategorie. Mladší skupina 6. - 7. třída a starší skupina 8. - 9. třída byly součástí čtyřčlenných skupin. Postup do kraje zajištovalo jen první místo ve skupině. Naše škola zanechala povedenou stopu.

Starší skupina postoupila na kraj, když porazila všechny své soupeře, nejtěžší zápas svedla se ZŠ Kamenickou. Tento zápas musela naše škola otáčet, zápas měl velké nasazení a byla v něm spousta soubojů. Starší florbalisté potvrdili roli favorita a získali titul okresních šampiónů. Nyní se budou důkladně připravovat na krajské kolo, které se odehraje začátkem nového roku.

Mladší skupina, skončila ve své skupině druhá za ZŠ Kamenickou, která byla v této kategorii vnímaná jako favorit. Vzájemný zápas se nesl ve stejném duchu jako ve starším měření sil. Mladší skupina zahrála úžasný florbal, kluci brzy prohrávali, pak otočili, ale nakonec se štěstí usmálo na soupeře.

Na kluky jsem byl moc pyšný, skóre sice pro nás nesvítilo, ale pro nás to bylo herní vítězství a posun, na který jsme byli i s lehce mokrýma očima pyšní.

6. - 7. třida

Lacina, Bok, Macák, Hruška, Králíček, Huk, Schwarz, Bartoš, Slánský, Duda, Tenkrát

8. - 9. třida

Havriljak, Ridl, Tran, Sochor, Pospíšil, Chovanec, Bräuer, Blažek, Bříza, Krtil

středa, 19 prosinec 2018 19:17

Florbalový potěr poprvé v zápasech

Napsal(a)

14. 11. se konal na ZŠ Vojanova turnaj pro Florbalové akademie florbalového klubu FBC DDM Děčín. Turnaje se zúčastnily celkem 4 školy – ZŠ Máchovo náměstí, ZŠ Tyršova, ZŠ Březiny, ZŠ Boletice. Na turnaji si zahrála každá škola s každou, krom samotných zápasů si děti užily i doprovodný program za sladké odměny. Na turnaji nešlo o to, kdo skončil první. Šlo hlavně o zážitek. Děti si na konci odnesly nějakou tu maličkost a již nyní se těší na další turnaj.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:29

Výlet na MS ve florbalu

Napsal(a)

V pondělí 3. prosince naše škola vypravila autobus s fanoušky z naší školy na mistrovství světa ve florbalu, které se koná v těchto dnech v Praze. Téměř 45 fanoušků si zájezd za svým oblíbeným sportem užila. Kromě sportovních výkonů se dětem líbila samotná atmosféra v O2 aréně. Fandění v téměř sedmitisícovém kotli, doprovodný program i možnost drobného nákupu si všichni užili. „Výlet se povedl a jsem rád, že si děti mohly toto zažít“, dodal závěrem Tomáš Štěpánek - učitel florbalu na škole.

čtvrtek, 06 prosinec 2018 08:24

Jasný postup florbalistů do okresního finále

Napsal(a)

Poslední listopadový den se konalo okrskové kolo ve florbale pro 8. - 9. třídu. Turnaj měl dvě základní skupiny. Z každé postupovaly dva nejlepší týmy. Ty se poté setkaly navzájem. Naše mužstvo si s přehledem poradilo se základní i finálovou skupinou. Ani jednou jsme neinkasovali a sami jsme nastříleli slušný počet branek. Postoupili jsme tak společně s Kamenickou do okresního finále, které se odehraje 14. 12. Výsledkově to vypadalo dobře, ale umíme zahrát ještě lépe, věřím, že nás ranní tréninky a samotné finále posune herně dále.

Tomáš Štěpánek

23. listopadu se konalo okrskové kolo florbalistů 6. - 7. tříd. Naše škola byla v tříčlenné skupině, ze které postupovaly dvě nejlepší školy do finálové skupiny. V té jsme poté hráli se dvěma nejlepšími školami ze druhé skupiny.

V základní skupině jsme porazili vysoko Českou Kamenici a Březovku. Ve finálové skupině jsme si po výhře nad Komenčákem zaručili jistý postup společně s Kamenickou. Poslední zápas patřil právě postupujícím. Tento zápas nabídl nejlepší podívanou. Pohledný zápas skončil 1:0 pro Kamenickou, vítězný gól padnul v přesilovce. Finálové kolo proběhne 14.12.

„Tým předvedl velice dobré výkony. Z hráčů byla cítit velká energie a chuť během celého turnaje. Do finálového dne nás čeká ještě doladění několika detailů. Na ty máme nyní tři úterky. Ve finále se pak může stát cokoliv, ale již nyní jsem na kluky velice hrdý", dodal závěrem Štěpánek.

Sestava:

Lacina, Slánský, Duda, Tenkrát, Bok, Hruška, Macák, Huk, Králíček, Bartoš

ZŠ Dr. M. Tyrše Děčín zorganizovala první kolo Školní futsalové ligy 6. – 7. a 8. – 9. tříd.

Do turnaje kategorie 6. – 7. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Máchovka, ZŠ Kamenická, ZŠ Horní Police a ZŠ Benešov. Hrálo se v naší krásné hale s umělým povrchem.

Naši kluci dvakrát remizovali, dvakrát prohráli a skončili na čtvrtém místě.

Sestava: Matěj Macák, Petr Hruška, Kryštof Čejka, Petr Slánský, Natálie Procházková, Pavel Charouzd, Lukáš Hanzl

Do turnaje kategorie 8. – 9. tříd se vedle pořádajícího týmu přihlásily ještě ZŠ Máchovka a ZŠ Kamenická.

Naši starší futsalisté s přehledem vyhráli oba zápasy, podali opravdu kvalitní výkony a zajistili si postup do druhého kola, které proběhne v prosinci opět v naší hale.

Sestava: Dominik Buchal, Matěj Bednář, Samuel Ridl, Daniel Bojčev, Jakub Stránský, Matěj Hollmann, Filip Tran.

K úspěchu moc gratulujeme a držíme palce v dalším kole!!!