neděle, 16 září 2018 19:11

Jednodenní zájezd do vánoční Míšně

Termín: úterý 18. 12. 2018

Program: Dopoledne přijedeme do Míšně - historického města, které se proslavilo po celém světě výrobou porcelánu. Na úvod nás čeká exkurze v nejstarší evropské porcelánce MEISSEN. Ve dvoupatrovém muzeu s výstavní halou si prohlédneme nejrůznější porcelánové výrobky ze současnosti i historie, zhlédneme krátký dokumentární film v českém jazyce a v moderní předváděcí dílně se seznámíme s jednotlivými fázemi výrobního procesu. Následuje procházka nádherným historickým jádrem města - vánočně vyzdobený gotický dóm Frauenkirche s nejstarší zvonkohrou na světě, vánoční strom před půvabnou gotickou radnicí, výstup k podsvícenému pozdně gotickému zámku Albrechtsburg s působivými výhledy na údolí řeky Labe. Na závěr budeme mít volný čas na návštěvu adventních trhů a ochutnávku místních delikates na náměstí Marktplatz.

Cena: 490,- Kč (nutné poukázat na elektronickou peněženku do 15. 10. 2018)

V CENĚ JE ZAHRNUTO: doprava zájezdovým autobusem, služba průvodce po celou dobu zájezdu a informační materiál, komplexní cestovní pojištění zahrnující pojištění léčebných výloh, úrazu, odpovědnosti, zavazadel a storna

V CENĚ NENÍ ZAHRNUTO: vstupné do navštívených objektů: porcelánka Míšeň (1,5 EUR), zámek Albrechtsburg (1EUR)

Žák musí mít platný cestovní doklad (občanský průkaz nebo cestovní pas).

Zájemci si vyzvednou závaznou přihlášku u třídních učitelů nebo u výchovné poradkyně Mgr. Lucie Plechaté a odevzdají ji do 19. 9. 2018.

středa, 21 březen 2018 13:15

Itálie 2018 - informace

čtvrtek, 15 březen 2018 19:06

Zájezd do Anglie - říjen 2018

Anglie

Vážení rodiče,

dovolujeme si Vás oslovit s nabídkou zájezdu Anglické království pro základní školy. Ten se v případě zájmu uskuteční v termínu 8. 10. – 13. 10. 2018.

Zájezd bude pořádán CK ŠKOLNÍ ZÁJEZDY a je určen pro žáky II. stupně.

Cena zájezdu je 7 850 Kč + 700 Kč LEGOLAND + £ 90 vstupné (80,5 + rezerva)

Podrobné informace (ceník vstupů, program zájezdu, přihlášku) najdete v příloze.

Závaznou přihlášku, prosím, odevzdejte do 3. 4. 2018.

Dotazy Vám ráda zodpovím na tel. čísle 777 364 089.

Mgr. Lenka Havlíková Knesplová

středa, 20 září 2017 11:08

Sportovní kurz Itálie 2018 - nabídka

SPORTOVNÍ KURZ ITÁLIE, LIDO DI SPINA – určeno pro I. a II. stupeň

TERMÍN: 1. 6. - 10. 6. 2018; CENA: 5000,-Kč; zahrnuje dopravu patrovým autobusem, ubytování v mobilhomech, plnou penzi česká kuchyně; MÍSTO: Lido di Spina; CK SONATOUR www.sonatour.cz
INFORMACE K PLATBĚ: záloha 2500,- Kč nejpozději do 31. ledna 2018 převodem na účet školy 78 – 5247870297/0100 (do zprávy pro příjemce prosíme uvést "Lido di Spina + jméno a příjmení žáka") nebo hotově v pokladně školy.

Fotografie z minulého sportovního kurzu naleznete na http://www.zsvrch.cz/item/1265-italie-2016.

Oficiální stránky kempu: http://campingmarepineta.it/

Pozor!! Omezená kapacita, kdo se dřív přihlásí a zaplatí, má přednost!!!

sobota, 22 červenec 2017 20:27

Sportovní kurz - Itálie - 7. ročníky

Vyrazili jsme od školy a bez větších problémů, i když s bolavými zád(k)y, jsme dorazili na místo určení v Itálii – kemp Mare Pineta ve vesnici Lido di Spina nedaleko Ravenny. Zde jsme vystřídali předchozí kurz a vyzvěděli od nich důležité informace o kempu. Po krátké informační schůzce jsme se vydali poprvé na pláž. Voda byla velmi příjemná, lehké vlnky smyly únavu a sluníčko nás nabilo energií.

neděle, 21 květen 2017 19:34

Poznávání světa v Liberci

Velký tematický celek lidského těla, o kterém se v páté třídě učíme, jsme se rozhodli zakončit krásnou expozicí v IQlandii. Vydali jsme se proto s 5.A na poznávací výlet do Liberce. Měli jsme možnost si vyzkoušet nepřeberné množství aktivit a možností lidského těla na vlastní kůži. V odpoledních hodinách pro nás byl připraven program laboratorních prací na téma lidské smysly. Protrénovali jsme všechny smyslové orgány a vyzkoušeli možnosti našeho těla. Výlet se nám moc líbil!

neděle, 26 únor 2017 18:38

Balet Louskáček

Trochu kultury a okouzlení z ladného baletního představení okusili žáci pátých ročníků, když se na svátek svatého Valentýna vydali do Severočeského divadla opery a baletu v Ústí nad Labem. Společně shlédli pro školu zkrácený balet Louskáček. Představení bylo rozděleno do dvou dějství a žáci je sledovali z prvních řad, měli tak možnost vidět i hudební nástroje celého orchestru. Pro mnohé to bylo první setkání s baletem a jistě i silný esteticko-kulturní zážitek. Těšíme se na další.

středa, 01 únor 2017 08:09

Krakonoš nás pozval k sobě do Krkonoš

Třetí lednový týden strávili naši malí prvňáčci a část druháčků v Krkonoších - Františkově. Během celého týdne se děti učily základy lyžování, užívaly si her a soutěží na sněhu. Svojí návštěvou nás poctil i sám velký vládce hor - Krakonoš. Vyprávěl nám, co dělá Trautnberg, Ančí, Kuba, Hajný, zvířátka v lese a jeho věrná kamarádka sojka. Děti si užívaly i krkonošské pohádky, krásný ohňostroj - jako dárek od Krakonoše, navštívily krkonošské muzeum a spoustu dalších zajímavých věcí.  Ač jsou to ještě malí prvňáčci, či druháci, na diskotéce se dokázali všichni pěkně odvázat.  Na závěr našeho zimního snažení byly závody ve slalomu, kde všichni projeli celou trať bez jediného zaváhání a odměnou jim byl diplom, sladkost a krásná zlatá medaile. Všem se  na horách moc líbilo a příští rok už z nás budou sjezdaři.  Největší radost máme z toho, že se nám nikomu nic nestalo a všichni jsme se vrátili k rodičům zdraví a v pořádku. LD