Hana Plíšková

pátek, 26 říjen 2018 13:08

Do Prahy za kulturou

Ve středu 24. 10. jsme navštívili naše hlavní město. Naším cílem byla zábava ale i poučení. Zábavná část nás čekala v Zetku. V této kavárne a relaxačním prostoru se děti mohly seznámit s prací a světem youtuberů. Dokonce se nám poštěstilo nakouknout do studia, kde taková videa vznikají. Pak nás čekala zajímavá přirodovědná výstava v nové budově Národního muzea. Tato výstava nesla název Světlo a život. Paní lektorka nás provedla jeskyní, savanou i tropickým pralesem. Všude jsme mohli sledovat důležitost světla pro život. Mohli jsme si také vyzkoušet zajímavé interaktivní programy. Například světelné spreje, vykopávání zvířecích kostí  nebo několikanásobné zvětšení motýlího křídla. Na výstavě byly k vidění také velké modely klíštěte a blechy. Bonusem bylo vidět přípravy na velkolepé oslavy stoletého výročí naší republiky v ulicích Prahy. Do Prahy se určitě vrátíme.

pondělí, 22 říjen 2018 14:13

Turistický kroužek páťáků zahájen!

V novém školním roce pokračuje činnost turistického kroužku. Sezónu jsme zahájili zhruba 8 km okruhem překrásným okolím obce Jetřichovice. Účast byla hojná a šli s námi i ti nejmenší. Nejprve jsme vystoupali na lopežnický hrádek Falkenštejn, kam je zbudován zcela nový přístup. Poté jsme klesali, stoupali a kochali jsme se krásou Českého Švýcarska.  Nejkrásnější pro nás byla vyhlídka na Vileminině skále. Naše putování jsme zakončili v místní zrekonstruované restauraci Praha, která nabízí nejen výborné jídlo,ale také vlastivědnou výstavu o obci Jetřichovice. Velice se těšíme na další prima výlet.

pondělí, 27 únor 2017 06:40

Únor ve Školním klubu

V únoru byl Školní klub nabitý zážitky. Věnovali jsme se zvířatům, tvoření a oddávali jsme se turnajům v deskových hrách. Také máme možnost soutěžit v knihovně o knižní ceny!

Na začátku měsíce jsme pracovali na projektu o polárních zvířatech. Nechali jsme se inspirovat vysokými teplotami a zajímalo nás, díky čemu, zvířata v polárních oblastech tak snadno přežijí. Použili jsme internet a knihy. Všechno potom zpracovali na papír a pověsili. Výsledek můžete vidět ve fotkách. Pak přišly na řadu pandy a jejich pomalý a líný život. Na projektech pracovali žáci hlavně čtvrtých tříd.

Také jsme si vystavili narozeniny všech nás klubových, abychom věděli,kdy komu popřát :).

A v neposlední řadě jsme si střihli krátký turnaj ve Člověče, nezlob se !. Sice se někteří z nás zlobili,ale bavilo nás to moc. Vítězem se stal Ondřej Fiala ze 4. B.

A to je všechno od nás z podkroví. Váš Školní klub :)

pondělí, 12 prosinec 2016 14:43

Andělské pondělí

"Každý jsme pro někoho andělem."

My ve školním klubu na anděly nejenom věříme,ale také myslíme! Minulé pondělí bylo hlavně ve znamení čertů,ale je důležité nezapomenout také na anděly. Tato krásná stvoření nás inspirovala a vytvořili jsme si doslova "Andělskou nástěnku".

A protože nás andělíčci neomrzeli, tak jsme si je vyrobili i dnes. Roztomilé andílky jsme přidělali na špejle a měli jsme hned krásný zápich do vánočního květináče nebo do perníčků.

Výsledek byl opravdu moc hezký......no posuďte sami :)

S pozdravem pondělní kluboví šikulové.

úterý, 15 listopad 2016 07:18

Fotobudka ve Školním klubu!

V pondělí nás čekala opět výtvarná dílna v klubu! Tentokrát jsme se vrhli na vyrábění propriet do fotobudky. Stačil nám karton a špejle. Vznikali kníry velké i malé, buřinky, korunky, brýle a hlavně dobrá nálada. Z plátna jsme vytvořili pozadí a začalo se fotit. Užili jsme si spoustu legrace a zapojilo se nás hodně :) Pozadu nezůstaly ani paní vychovatelky, které mají krásné fotky na památku. Těšíme se na další kreativní pondělí.

Vaše šikuly ze ŠK.

pondělí, 07 listopad 2016 15:02

Výtvarná dílna Školního klubu

Od září každé pondělí máme možnost si něco vyrobit nebo namalovat. Zkoušíme různé materiály i techniky. Už jsme vyráběli výzdobu z barevných papírů, stromy pomocí korkových zátek, šťavnatá jablíčka. Taky jsme už mysleli na špatné počasí a vyráběli jsme malé roztomilé kulíšky :) Dnes nás čekal  indiánský lapač snů. Severoameričtí indiáni věří, že když ho zavěsíme nad postel, zachytí všechny noční můry. Na ten náš stačil karton, vlnky nebo bavlnky, korálky a papírová peříčka. Takže snadno takový vyrobíte doma i Vy.

S pozdravem Tvořilky ŠK

středa, 30 březen 2016 19:53

Jarní tvoření ve Školním klubu

Každou středu se ve Školním klubu věnujeme výtvarné činnosti. V posledních dvou týdnech bylo naším úkolem přivítat přicházející jaro. Proto jsme vyráběli květiny, ptáčky, včeličky a před Velikonocemi jsme nezapomněli ani na koláž s kraslicemi. Doufáme, že i přes pomalý příchod, bude jaro KRÁSNÉ !

středa, 30 březen 2016 19:53

Velikonoční tvoření ve Školním klubu