středa, 14 prosinec 2016 13:43

Ovoce a zelenina 5x denně

Ovoce a zelenina 5x denně

je název soutěže pořádané Státním zdravotním ústavem v Praze, která prověřila nejenom naše výtvarné nadání. Žáci šestých a sedmých ročníků k namalovaným výkresům napsali vtipné básničky a říkanky. Vyhodnotili význam ovoce pocházejícího z našeho podnebného pásma i druhy ovoce a zeleniny, které vyrostly v subtropických a tropických oblastech. Kritériem hodnocení byly nejenom chuťové vlastnosti, ale i obsah vitamínů, navýšení příjmu tekutin, snadno stravitelných cukrů i obsah vlákniny. Ovoce a zeleninu konzumují naši žáci velmi rádi. Často se ze třídy ozývalo stručné hodnocení jednotlivých druhů slovíčkem mňam. Diskutovali jsme i nad mnoha recepty na chutné pomazánky a ovocné i zeleninové saláty. Statistickým vyhodnocením jsme zjistili, že v konzumaci ovoce a zeleniny zařazované do našeho jídelníčku musíme trochu přidat. Nejvíce žáků uvádělo četnost konzumace 4x denně (50%). Zbylých 50% se rovnoměrně rozdělilo na tři a doporučovaných pět porcí ovoce a zeleniny denně. Malování výkresů a sdělování vlastních zkušeností o významu pestré stravy doplněné ovocem a zeleninou se neslo v tvořivém duchu. Žáci vymýšleli, rozdělovali si úlohy a vzájemně si pomáhali (často tak vznikaly krásné skupinové práce).

Číst 275 krát Naposledy změněno úterý, 10 říjen 2017 17:08