zapis skola

pondělí, 11 březen 2024 10:17

ZÁPIS K POVINNÉ ŠKOLNÍ DOCHÁZCE

Vážení rodiče,
zápis k povinné školní docházce od 1. 9. 2024 se uskuteční 12. 4. 2024 v přístavbě ZŠ Dr. M. Tyrše, Děčín 2, Vrchlického 630/5 dostupné nejlépe z Vokolkovy ulice. K zápisu se dostanete po šipkách „ZÁPIS“.

úterý, 12 březen 2024 14:12

Lyžařský kurz Harrachov

V posledním únorovém týdnu se žáci devátých ročníků zúčastnili lyžařského kurzu, který se konal v Harrachově. I přes teplé počasí jsme si užili celý týden lyžování. Večery jsme trávili při zábavných společenských hrách a soutěžích. V odpočinkový den jsme vyrazili na výlet k Mumlavskému vodopádu. Začátečníci po týdnu na lyžích již bez problémů sjeli červenou sjezdovku a všichni účastníci si kurz užili.

úterý, 12 březen 2024 07:21

Zubrnice

Prvňáčci se rozjeli do skanzenu v Zubrnicích, aby zde poznali velikonoční zvyky našich předků. V chalupě vonící minulostí, poslouchali povídaní u rozpálených kachlových kamen. Společně si upekli a pak snědli sladké “Jidáše”, ozdobili krasličku, učili se plést pomlázku a děti si ještě nakoupily nějaké drobnosti s tematikou Velikonoc.

středa, 06 březen 2024 10:37

Florbalový stars projekt za námi

V tomto týdnu se ve florbalových třídách uskutečnilo vyhlášení projektu Stars. Děti se po každé hodině tělocviku navzájem hodnotily a dávaly si hvězdičky. Celý sebehodnotící projekt trval cca 2,5 měsíce a tento týden došlo k vyhodnocení. Prvních 5 nejlépe hodnocených žáků si mohlo vybrat z cen, ale ani ostatní žáci nakonec neodešli s prázdnou a i malou drobností si udělali radost.  Další projekt se jmenuje měšec zlaťáků a v něm bude kladen důraz hlavně na disciplínu celé třídy. Pokud se bude třídě dařit, může si jako skupina vysloužit v rámci odměn od pizzy do třídy až po Jump arénu.

Ing. Tomáš Štěpánek

Malé házenkářky a malí házenkáři se v naší "zelené" hale zúčastnili druhého turnaje okresního kola v miniházené druhých a třetích tříd. Před bouřlivým "domácím" publikem vybojovali po výborných výkonech krásné 2. místo.

K úspěchu velmi blahopřejeme!!!

pátek, 01 březen 2024 09:12

Jídelníček 4. 3. - 15. 3. 2024

čtvrtek, 29 únor 2024 12:11

Zeměpisná olympiáda 2024

Ve středu 21. února 2024 se uskutečnilo okresní kolo Zeměpisné olympiády, kterého se zúčastnili i žáci naší školy.

Výborného úspěchu dosáhl Matyáš Mataj z 9. B, který ve své kategorii, ve velké konkurenci 30 žáků, obsadil 2. místo.

Matyášovi gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů v krajském kole 27. března 2024 v Ústí nad Labem.