neděle, 21 únor 2016 11:37

Dotyková zařízení ve výuce

Na naší škole využíváme již několik let různé informační technologie ve výuce a netbooky byly pro nás další výzvou. V loňském školním roce jsme se zapojili do projektu Dotyková zařízení ve výuce. V rámci této výzvy jsme získali dotyková zařízení, která můžeme využívat při procesu vzdělávání. Přes počáteční obtíže jsme si na tento způsob výuky brzy zvykli a začali jsme objevovat možnosti, které výuka s netbooky nabízí. Děti si uvědomily, že netbook ve vyučování není na hraní, ale že jim pomáhá v jejich vzdělávání a dává jim nové možnosti při získávání nových informací a poznatků.

Tablety využíváme při výkladu, procvičování, samostatné i skupinové práci. Žáci formou samostatné práce mohou procvičovat problematické jevy. Pomocí této formy mohou žáci vypracovat test, připravený vyučujícím a následně jsou výsledky zobrazeny vyučujícímu.

Podařilo se nám sladit používání učebnic, sešitů a netbooků při výuce a dnes bereme dotyková zařízení jako přirozenou součást vyučování.

Číst 690 krát
do 1. tříd