čtvrtek, 04 březen 2010 01:00

Projektový den - pověsti regionu

V pátek 26. února se na ZŠ Dr. Miroslava Tyrše v Děčíně uskutečnil projektový den. Tentokrát pod názvem Pověsti regionu. V tomto školním roce šlo již o druhou akci podobného typu. Žáci i učitelé byli s předstihem informováni, takže se všichni stihli kvalitně připravit. Ti nejmenší se seznámili s klasickými pověstmi, které se váží na Děčínsko. Malovali Ovčí můstek přes Jílovský potok, dramatizovali a s loutkami hráli pověsti O modrém světle, O katovně apod. Ti starší si již troufli na dramatizaci složitějších pověstí a jejich realizaci po pečlivém nácviku pak předvedli v aule školy i zvědavým spolužákům. Zde sklidili zasloužený potlesk. A ti úplně nejstarší pak navštívili Muzeum a Státní archiv v Děčíně, kde zhlédli zajímavé expozice a přinesli si mnoho nových poznatků. Vše bylo samotnými žáky zdokumentováno jak fotograficky, tak literárně. Den se vydařil a všem zúčastněným musíme poděkovat za jeho kvalitní přípravu. Všichni si odnesli nějaký nový poznatek o místě svého bydliště, o jeho historii a tradicích v něm. Jistě to nebyl poslední, takto skvěle prožitý den.

Číst 247 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 16:04