pátek, 17 leden 2014 01:00

9.B v Karnedu

Žáci devátých ročníků zanedlouho začnou vyplňovat přihlášky na střední školy. Protože střední školy by neměly být cílem, ale cestou k budoucímu zaměstnání, je nezbytně nutné, aby se žáci seznámili také s praxí některých profesí. Dnes tedy navštívili děčínskou firmu Karned Tools s. r. o., která se zabývá výrobou nástrojů na obrábění dřeva a kovů, dřevozpracujících srojů a specializovaných nástrojů. Nejprve žáci dostali základní informace o historii a současnosti této děčínské firmy, potom se dozvěděli, jaké profese v tomto podniku našly uplatnění. Na závěr diskuse obdrželi žáci informace o podmínkách, za jakých jsou přijímáni potenciální uchazeči o zdejší práci, o učebních oborech, středních a vysokých školách zaměřených na strojírenství, znalostech cizích jazyků, morálně volních vlastnostech apod. Po teorii pak mohli žáci v provozu sledovat technologické postupy výroby jednotlivých nástrojů od materiálu až po hotový výrobek. Rádi bychom poděkovali Ing. Milanu Vrbovi, který nám exkurzi zprostředkoval.

Číst 395 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 16:10