^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Upozornění
  • JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
čtvrtek, 13 květen 2010 02:00

Slavíme první narozeniny Naučné stezky pod Kvádrberkem

Napsal(a)

22. květen je Den evropských parků, proto Vám představujeme Naučnou stezku pod Kvádrberkem, kterou připravila a slavnostně otevřela 22. 4. 2009 při příležitosti mezinárodního Dne Země ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín. Jsme potěšeni Vašimi příznivými ohlasy, se kterými se první naučná stezka v Děčíně setkala.

Trasa naučné stezky se nachází pod pískovcovou stolovou horou, která se nazývá Kvádrberk. Cesta parkem s mírným převýšením je doplněna čtyřmi velkými informačními tabulemi. Dvě historické jsou u dolního vchodu a u vyhlídkové terasy, botanická ve střední části a zoologická u většího rybníčku. Dvacet stromů je označeno menšími tabulkami, které uvádějí podrobnosti o jejich způsobu života. Část informací zjistíte studiem naučných tabulí, mnoho dalších zajímavostí objevíte sami. Stačí se posadit a vnímat úžasnou atmosféru parku, který byl založen z iniciativy děčínského zkrášlovacího spolku postupně v letech 1890 – 1902. Přejeme Vám příjemné poznávání druhů rostlin a živočichů, s nimiž se v různou roční dobu můžete setkat. Věříme, že Vás zaujme i historická část s vysvětlením původu a zajímavých proměn historických objektů.

V současné době pro Vás ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín připravuje pracovní listy s mnoha úkoly, poznáváním, hrami i zkoumáním, které vychází z této překrásné lokality.

Naučná stezka pod Kvádrberkem má dvě výchozí místa. Dolní výchozí místo je u dětského hřiště u výpadovky Děčín - Hřensko (naproti SD Střelnice přes ulici), horní výchozí místo se nachází na konečné stanice MHD č. 7 a 1 u děčínské nemocnice. Lesopark pod Kvádrberkem je otevřen neustále po celý rok, takže jej můžete navštívit kdykoli. Pokud nejste z Děčína, dostanete se na místo nejsnadněji právě MHD č. 7 a 1 (směr nemocnice) ze zastávek umístěných přímo u vlakového i autobusového nádraží.

Číst 419 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 16:19
Proč přestoupit k nám?
proc prestoupit k nam
Zápis
zapis
Virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace