pátek, 16 leden 2015 01:00

Jsme Zelená škola!

Jsme Zelená škola!!!

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola a umožnila žákům a učitelům třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast a sklo, ale i elektroodpad a baterie. Přímo na škole je umístěn sběrný box, do kterého můžete přinášet elektroodpad denně.

Vysloužilé malé elektrospotřebiče z domácností, baterie a staré mobily mohou návštěvníci školy jednoduše odkládat do sběrného boxu, který je umístěn na chodbě v 1. patře školy. Cílem projektu Zelená škola je ochrana životního prostředí, zabezpečením zpětného odběru a efektivní recyklace nepotřebných elektrozařízení. Ta obsahují mnohé nebezpečné látky, jako je například rtuť, olovo, kadmium či brómované zpomalovače hoření, ale také velké množství recyklovatelných a znovu využitelných materiálů.
Děkujeme všem žákům a jejich rodičům, kteří nám pomáhají v soutěži „Zelená škola – nejlepší sběrač,“ ve které zvítězí škola, která po přepočtu na jednoho žáka nasbírá nejvíce elektroodpadu. Nejlepší škola získá 10 ks tabletů.

Číst 268 krát Naposledy změněno úterý, 29 srpen 2017 16:55

Galerie Obrázků