Jana Chmelová

pátek, 14 červen 2019 08:20

Splněný sen třídy 4. B

V lednu jsme vstoupili do projektu České spořitelny Abeceda peněz. Za vydělané peníze na jarmarku v dubnu jsme si 12. června splnili svůj sen. Navštívili jsme Jump arénu v Ústí nad Labem. Užili jsme si pod vedením trenérů všechny dostupné atrakce. Mnozí z nás se naučili nové triky a moc se nám tam líbilo.

Žáci 4. B

Po loňském úspěchu našeho týmu v republikovém kole ŠBL jsme se i letos přihlásili do této soutěže. Máme za sebou dvě základní kola. V prvním jsme vyhráli všechny zápasy. Druhé bylo mnohem dramatičtější. S družstvem ZŠ Masarykova Litoměřice jsme hráli velmi vyrovnaně a nakonec jsme vyhráli až v prodloužení. V druhém zápase nás čekala ZŠ Na Stráni. Svedli jsme opravdovou bitvu o každý koš, ale v prodloužení zvítězil soupeř o jeden koš.

Přesto postupujeme do krajského kola, které proběhne na podzim. Velký dík patří našemu trenérovi panu Houškovi. Za naši školu bojovali A. Žáčková, L. Lažanská, A. Lažanský, M. Houška, D. Nečas, J. Horák, J. Sobíšek a K. Kotek ze 4.B, A. Dvořáková ze 4.A, O. Musil, J. Libich ze 3.A, L. Vachel, K. Zdražilová ze 3.B, J. Harych a T. Král z 2.A. Všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

pondělí, 29 duben 2019 08:06

Návštěva zooškoly.

U příležitosti oslav Dne Země se naše třída, 4. B, zúčastnila pořadu Putování po národním parku České Švýcarsko v děčínské ZOO. Nejdříve jsme vyslechli přednášku paní Šotolové o národním parku a jeho flóře a fauně. Pak jsme pokračovali prohlídkou části ZOO, ve které se nacházejí živočichové našich lesů. Viděli jsme rysa, výra, lišku a jiná zvířata, která ve volné přírodě jen tak nepotkáme.

Nakonec jsme se podívali i na nového medvěda a zařádili si v dětském koutku.

pátek, 21 září 2018 12:01

Hudební výchova v praxi

Ve středu 19. září nás opět navštívila hudební skupina MD Company z Karlových Varů, aby všechny žáky 1. stupně seznámila s historií vývoje populární hudby od amerického blues amerických otroků až po skladby 50. let anglické skupiny Beatles. Zazpívali jsme si i několik známých melodií z pohádek Princezna ze mlejna, Princové jsou na draka a jiné. Koncertu se zúčastnili žáci 1. stupně a aktivně se zapojili nejen do zpěvu, ale i do rytmizování dalších písní.

Budeme se těšit na další koncert, který nás seznámí s muzikálovou a filmovou hudbou.

čtvrtek, 16 listopad 2017 13:16

Sportovní odpoledne 3. B

V sobotu 11. 11. jsme se sešli s rodiči, abychom si zahráli hru kinball. Brzy všichni pronikli do pravidel hry a užili si ji naplno. O originální chytání míče nebyla nouze, dobře jsme se pobavili.

pondělí, 30 říjen 2017 11:07

Divadlo Na cestě

Po roce k nám opět zavítal pan Los s Divadlem Na cestě z Liberce. Tentokrát nám přivezl pohádku Tři zlaté vlasy děda Vševěda. Ani letos nezklamal. Líbily se nám nejen loutky, ale také moderní provedení klasické pohádky. Nejvíce nás pobavila postava Žabodraka.

Představení zhlédli přeškoláci a žáci 1. , 2. a 3. tříd. Budeme se těšit na příští pohádku.

J. Chmelová