úterý, 05 prosinec 2017 18:05

1. místo v soutěži Mladý ekonom

Dne 27. listopadu 2017 proběhlo na Evropské obchodní akademii v Děčíně místní kolo soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2017.

Do soutěže se přihlásilo i družstvo naší školy složené ze žáků deváté třídy: Renaty Zelenkové, Báry Kroupové a Bui Thi Thuy Linh.

Soutěž probíhala ve dvou disciplínách, v první byli žáci prozkoušeni vědomostním testem. Obsahoval 20 otázek týkajících se finanční gramotnosti. Otázky se týkaly například témat peníze, hospodaření, banky a jejich služby. Soutěžící měli na odpovědi 30 minut.

Ve druhé části měl postupně každý tým 20 minut na přípravu společného tématu, který pak během deseti minut prezentoval před tříčlennou porotou.

Vítězem prvního ročníku soutěže Mladý ekonom Ústeckého kraje 2017 se stala naše ZŠ Dr. M. Tyrše..

Děkujeme Renče, Báře i Lindě za vzornou reprezentaci školy a přejeme mnoho štěstí do kola krajského!!!

Číst 34 krát Naposledy změněno čtvrtek, 07 prosinec 2017 08:24