sobota, 27 květen 2017 19:28

Středověké klání aneb 4. A na hradě Ostrý

Výpravy za poznáním jsou pro naši školu už tradicí, tak proč nezpestřit našim čtvrťákům výuku o středověkých hradech výletem. Ve středu 24. 5. se svezli vlakem do Františkova nad Ploučnicí a po krátkém výstupu k místní zřícenině hradu Ostrý výuka mohla začít. Rozdělili se do družstev po čtyřech či pěti žácích a pustili se do úkolů. Nejprve rozvíjeli čtenářskou gramotnost nad pracovním listem o životě na středověkém hradě, postavili vlastní hradní věž, luštili čtyřsměrku s pojmy souvisejícími s částmi hradu a poznávali obléhací zbraně. Dobývali hrad, seznámili se s pověstí o zakleté Matyldě či vymýšleli a shromažďovali věci pro přežití při dlouhém obléhání hradu. Za šikovnost, bystrost a plné nasazení byli všichni sladce odměněni.

Číst 156 krát Naposledy změněno čtvrtek, 31 srpen 2017 17:55