^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


čtvrtek, 06 únor 2020 19:03 Napsal(a)

Zápis do první třídy

Vážení rodiče,

vzhledem k epidemii nemoci COVID-19 byl změněn obvyklý systém zápisu dětí do 1. tříd základních škol. Nově ředitelé základních škol v Děčíně stanovili termín zápisu na dobu od 14. 4. 2020 do 30. 4. 2020. Na základě doporučení MŠMT se zápis bude konat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců ve škole.
Žádosti o přijetí k základnímu vzdělávání se tak budou přijímat prostřednictvím:

 • datové schránky (uuimkzu),
 • emailu s elektronickým podpisem (Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.),
 • poštou (musí být doručeno do 30. 4. 2020),
 • případně dle konkrétní situace osobním podáním.

V posledním případě je nezbytné domluvit si přesný čas podání žádosti se školou telefonicky, aby nedošlo k vyšší koncentraci a pohybu osob v prostorách školy.
Pokud by bylo podání učiněno pomocí jiných technických prostředků (např. emailem bez uznávaného elektronického podpisu, telefaxem apod.), je nutné jej do 5 dnů ze strany zákonného zástupce potvrdit jedním z výše uvedených způsobů.

Na základě tohoto opatření Vás žádáme o postup dle následujících kroků:
Postup:

 1. Z webu školy si stáhněte formuláře:
       a. Přihláška k zápisu
       b. Žádost o přijetí k povinné školní docházce
 2. Formuláře vyplňte – vyžadují podpis obou zákonných zástupců. K zápisu je třeba doložit také rodný list dítěte. Žádost o přijetí k plnění povinné školní docházky a Přihlášku k zápisu musí podepsat oba zákonní zástupci (matka i otec), a to i v případě rozvedených rodičů.
 3. V případě žádosti o odklad si stáhněte místo formuláře Žádost o přijetí k povinné školní docházce Žádost o odklad školní docházky. Postup zůstává stejný.  K žádosti o odklad je potřeba dodat lékařskou zprávu od dětského doktora a vyjádření školského poradenského zařízení.
  Kontakt – školská poradenská zařízení v Děčíně:
  PPP - telefon: 412 532 071, 775 441 269
  SPC - telefon: 607 936 913
 4. V případě zájmu o přípravnou třídu je možné stáhnout Žádost o zařazení do přípravné třídy. Potřebuje doklad o odkladu PŠD (buď z naší ZŠ, nebo z jiné ZŠ) a doporučení školského poradenského zařízení.

Kritéria přijetí:

V případě zapsání většího počtu dětí než je stávající prostorová kapacita školy (tj. otevření dvou prvních tříd v celkovém počtu 56 žáků), budou přednostně přijímány děti dle následujícího kritéria:
- děti s trvalým bydlištěm ve spádovém obvodu školy dle vyhlášky města Děčín.

V případě, že nerozhodne toto kritérium, což je téměř jisté, budou zbývající žáci, které přijmeme do uvedeného počtu, losováni. Komisi pro losování jmenuje ředitel školy.

V případě potřeby osobního kontaktu je kancelář školy otevřená každý pracovní den od 8.00 do 12.00 hodin. Schůzku si, prosím, domluvte na výše uvedených emailových adresách nebo telefonním čísle 731 780 520 (Mgr. J. Medek).

 

Číst 703 krát
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace