neděle, 30 září 2018 19:22

Stříbrný Vrchličák aneb Poznej své město

Už po páté se ve čtvrtek 27. 9. 2018 zástupci naší školy zúčastnili historické soutěže „Poznej své město“. Letos nás reprezentovala hned dvě družstva. Každé z nich si vylosovalo trasu a žáci se vydali na cestu za poznáním. Nejprve bylo nutné si ujasnit, na která místa mají dojít, což není vždy jednoduché, protože na některých místech se už historický objekt nenachází, a zvolit pořadí objektů, aby využili ekonomicky a strategicky časový limit. Někdy stačí jen pozorně číst, prohlédnout si daný objekt, jindy je třeba zapojit detektivní schopnosti a zeptat se třeba v knihovně nebo v pokladně zámku. Obě skupiny nahlédly nejen do regionální historie, ale oprášily i znalosti z biologie a dalších předmětů. Kdo si myslí, že je to „brnkačka“, ať si zkusí pobíhat několik hodin po městě a vzdálených lokalitách (osmáky zavedl úkol na hřbitov na Foklnářích, sedmáci zase bádali na Kvádrberku). Nakonec však obě skupiny vše zvládly, sedmáci (7.B) posbírali zkušenosti pro příští rok a osmáci (8.A) vybojovali druhé místo.