^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


Hana Plíšková

Hana Plíšková

pondělí, 02 prosinec 2019 18:28

1. A v Zoo

V úterý 26. 11. jsme navštívili děčínskou zoologickou zahradu. Čekal nás zde velmi zajímavý program Lesní zvířátka. Procházeli jsme se s paní Šotolovou a povídali si o zvířatech, která žijí v lese. Nejenom, že jsme o nich mluvili, ale měli jsme možnost je vidět na vlastní oči! Ochotně se nám ukazovala vydra, krásná rysí mláďata nebo vlčice. Měli jsme možnost vybrat svačinu pro veverku a také si sáhnout na živého hada. Program se nám velmi líbil a určitě jsme nebyli v naší krásné Zoo naposledy. 

Včelky 1. A

pátek, 06 září 2019 13:24

První školní týden v 1. A

Tak už nastala škola! Do 1.A přiletěly pilné včelky. První týden si zvykaly na nové prostředí, vybraly si své místo a seznámily se s ostatními. Také už nakoukly do nových učebnic a naučily se něco nového. 

Už se těšíme na nový školní týden!

Včelky z 1.A

úterý, 21 květen 2019 09:04

Okruh okolo Kvítkova

Blíží se nám konec školního roku a zbývá už jenom pár výletů turistického kroužku. Na ten nedělní, jsme vyrazili do malebné obce Zahrádky u České Lípy. Odtud jsme prošli celkem 13 kilometrovou trasu. Prohlédli jsme si Skleňený vrch, zříceninu hradu Kvítkov, barokní kostel a skalní údolí Peklo. Procházka byla velmi hezká a k tomu nám přálo počasí. Už se opět těšíme na výlet.

Turisté z 5. C a 5.B

pondělí, 13 květen 2019 10:26

Výlet na Schrammstein

Turistický kroužek se opět vydal na výlet. Tentokrát po krásách nedalekého Německa. Minulou neděli jsme vyrazili na skalní útvar zvaný Schrammstein. Čekala nás procházka po krásné krajině Národního parku, a i adrenalin v podobě žebříků, které jsme museli zdolat po cestě nahoru i dolů. Procházku jsme zakončili, v restauraci Stará plynárna ve Hřensku, která je velmi krásně dobově zařízená.

pondělí, 13 květen 2019 10:21

ABECEDA PENĚZ

V minulém pololetí se žáci tříd 4. B a 5. C zapojili do projektu České spořitelny ABECEDA PENĚZ, který je zaměřený na finanční gramotnost. V lednu se žáci seznámili s obecnými pojmy a vyzkoušeli si, při návštěvě místní pobočky, řadu praktických věcí.

Projekt pro čtvrťáky a páťáky vyvrcholil v dubnu, kdy obě třídy měly JARMARK. Na jarmarku žáci prodávali výrobky, které jejich „firma“ vyrobila v průběhu tří měsíců. Přípravy byly opravdu svědomité. Žáci se hravou formou seznámili s fungováním společnosti a hlavně pracovali s penězi. Snažení se oběma třídám vyplatilo, protože si vydělaly na zasloužený výlet v červnu.

pondělí, 01 duben 2019 09:26

Setkání s Václavem Vokolkem

V pátek 29. 3. jsme měli tu čest setkat se s děčínským rodákem Václavem Vokolkem. Beseda probíhala v Městské knihovně v Děčíně. S autorem jsme mluvili o jeho dětské tvorbě, jeho životě v Děčíně, ale i o jeho otci Vladimíru Vokolkovi. Vladimír Vokolek byl významným básníkem a na jeho počest děti přednesly několik básní ze sbírky Lidské klubíčko. Také se pod jeho jménem uděluje každoročně literární cena pro mladé básníky.  Setkání s autorem nás velmi potěšilo. 

V pondělí 25.3. třídy 5. C a 4. B vyrazily do knihovny. Čekalo je divadelní představení Cukrárna U Šilhavého Jima. Autorem stejnojmené knihy je český spisovatel Marek Toman. Aby dětského čtenáře seznámil se svým dílem, převedl děj knihy do představení. V krátkém vyprávění se děti do děje zapojily a přímo se účastnily dramatických situací. Partnerkou pana Tomana  na divadle byla jeho skutečná žena, která je knihovnicí. Dětem se představení moc líbilo a řadu z nich nalákalo k přečtení knihy. 

pondělí, 25 březen 2019 09:02

Bobří soutěska

V neděli 24. 3. náš turistický výlet začínal v nedalekých Verneřicích. Z tohoto městečka jsme vyrazili do Louček a dál k Bobřímu vodopádu. Po malé silničce, lemované krásnými domy, jsme dorazili až do malebného údolíčka s vodopády a malými mostky. 

Počasí sice nebylo, tak krásné jako sobotu, to nám ale vůbec nevadilo. Byl to velmi hezky strávený den. 

Turisté z 5.C a 5. B

pondělí, 04 březen 2019 10:14

Turistický kroužek opět v akci!

V neděli 3. 3. jsem se vydali do nedaleké obce Třebušín. Zdolali jsme dva kopce, které se tyčí právě nad Třebušínem. Prvním z nich byl Kalich, kde jsme našli základy hradu Jana Žižky z Kalicha. Počásí nám docela přálo a tak jsme měli rozhled po širokém okolí. 

Další kopec nesl název Trojhora. Byl to čedičový vrch a cesta na jeho vrchol byla celkem dobrodružná. Opět se nám otevřel pohled na České Středohoří. 

Výlet byl příjemný a urazili jsme zhruba 11 kilometrů.  Už se nemůžeme dočkat dalšího. 

Truristé z 5. C a 5.B.

pondělí, 28 leden 2019 10:09

Lyžařský výcvik Benecko 2019

V týdnu od 20. 1. do 26. 1. 2019 se třídy 3. B a 5. C zúčastnily lyžařského a snowboardového výcviku v Krkonoších.

Strávili jsme krásný týden na slunných svazích v areálu Benecko. Ubytovaní jsme byli v Horském hotelu Kubát. Užili jsme si dosytosti lyží i snowboardů. Ti, kdo začínali se s tím statečně poprali a ti, kdo jezdili, zlepšovali své dovednosti. Letos nás některé dokonce čekala i sedačková lanovka a černá sjezdovka. Kromě lyží jsme zvládli i výstup na rozhlednu Žalý, kde byl překrásný výhled. Užili jsme si ježdíky, diskotéku a také pár společných her. Ale tento týden nebyl jen o lyžování, byl také o kamarádství, zábavě a pohodě. Moc nás mrzelo, že týden skončil a nemůžeme se dočkat až zase naskočíme na svahy. 

pondělí, 14 leden 2019 09:34

Abeceda peněz aneb finanční gramotnost

Naše třída dostatla super možnost zapojit se do projektu České spořitelny, který je zaměřený na finanční gramotnost. Dostali jsme možnost získat počáteční kapitál, který bude sloužit naší "firmě" jako odrazový můstek. Jako správná firma jsme si určili zaměstnance i vedení. Také jsme navštívili místní pobočku, kde jsme viděli milion korun v bankovkách nebo trezor. Měli jsme možnost vybírat i vkládat peníze v bankomatu a poradili jsme se s videobankéřem. Vyústěním projektu bude jarmark, na kterém budou k prodeji naše výrobky. Budeme rádi, když dorazíte i vy! 

pondělí, 14 leden 2019 09:25

Návštěva IPS

Dne 8.1. jsme v rámci projektu navštívili místní pobočku IPS. Při návšrěvě jsme se dozvěděli mnoho zajímavých věcí o zaměstnáních a profesích, které nás zajímali. Zábavnou formou nám pracovnice přiblížily, co každě povolání obnáší. Odnesli jsme si i drobné odměny. Dopoledne se nám velmi líbilo. 

 

středa, 19 prosinec 2018 14:09

Zima v 5.C

V listopadu a prosinci se žáci 5. C zúčastnili několika hezkých akcí. Na začátku listopadu jsme navštívili divadelní představení Země OZ. Velmi se nám líbilo, protože využívalo netradičních loutek v životní velikosti. Představení provázeli i pěkné písničky. Ve středu 12. prosince jsme se zúčastnili, společně s 8.A,  filmového promítání A pllastic ocean. Dozvěděli jsme se o hrozbě plastů pro naší planetu i pro lidstvo. Promítání bylo dlouhé, ale přineslo nám spoustu nových informací a námětů do vyučování. Žili jsme i vánočními trhy, které se konaly 13. prosince. Vykouzlili jsme dobrou atmosféru a prodali všechny naše věci vyrobené s láskou. 

V listopadu a prosinci, také pokračovala činnost turistického kroužku. V listopadu jsme vystoupali na vrch Lovoš. Cesta byla poměrně náročná, ale zvládli jsme to! Viditelnost nebyla dobrá ,ale i tak se nám výlet líbil. Poslední výlet kroužku se konal třetí adventní neděli. Nechali jsme se na krátké procházce unést krásami Labského údolí. 

Už vyhlížíme leden, kdy nás čeká lyžařský kurz :)

Krásné Vánoce, pohodu a Šťastný nový rok Vám přeje 5.C

pondělí, 17 prosinec 2018 13:51

Tvorba ŠIKULEK

Vážení rodiče,

podívejte se, jak jsou vaše "šikulky" šikovné. Tvoření výrobků je moc baví. 

Přeji krásné Vánoce a Štastný nový rok 

Jana Šmolková

pátek, 26 říjen 2018 13:08

Do Prahy za kulturou

Ve středu 24. 10. jsme navštívili naše hlavní město. Naším cílem byla zábava ale i poučení. Zábavná část nás čekala v Zetku. V této kavárne a relaxačním prostoru se děti mohly seznámit s prací a světem youtuberů. Dokonce se nám poštěstilo nakouknout do studia, kde taková videa vznikají. Pak nás čekala zajímavá přirodovědná výstava v nové budově Národního muzea. Tato výstava nesla název Světlo a život. Paní lektorka nás provedla jeskyní, savanou i tropickým pralesem. Všude jsme mohli sledovat důležitost světla pro život. Mohli jsme si také vyzkoušet zajímavé interaktivní programy. Například světelné spreje, vykopávání zvířecích kostí  nebo několikanásobné zvětšení motýlího křídla. Na výstavě byly k vidění také velké modely klíštěte a blechy. Bonusem bylo vidět přípravy na velkolepé oslavy stoletého výročí naší republiky v ulicích Prahy. Do Prahy se určitě vrátíme. 

pondělí, 22 říjen 2018 14:13

Turistický kroužek páťáků zahájen!

V novém školním roce pokračuje činnost turistického kroužku. Sezónu jsme zahájili zhruba 8 km okruhem překrásným okolím obce Jetřichovice. Účast byla hojná a šli s námi i ti nejmenší. Nejprve jsme vystoupali na lopežnický hrádek Falkenštejn, kam je zbudován zcela nový přístup. Poté jsme klesali, stoupali a kochali jsme se krásou Českého Švýcarska.  Nejkrásnější pro nás byla vyhlídka na Vileminině skále. Naše putování jsme zakončili v místní zrekonstruované restauraci Praha, která nabízí nejen výborné jídlo,ale také vlastivědnou výstavu o obci Jetřichovice. Velice se těšíme na další prima výlet. 

pondělí, 27 únor 2017 06:40

Únor ve Školním klubu

V únoru byl Školní klub nabitý zážitky. Věnovali jsme se zvířatům, tvoření a oddávali jsme se turnajům v deskových hrách. Také máme možnost soutěžit v knihovně o knižní ceny! 

Na začátku měsíce jsme pracovali na projektu o polárních zvířatech. Nechali jsme se inspirovat vysokými teplotami a zajímalo nás, díky čemu, zvířata v polárních oblastech tak snadno přežijí. Použili jsme internet a knihy. Všechno potom zpracovali na papír a pověsili. Výsledek můžete vidět ve fotkách. Pak přišly na řadu pandy a jejich pomalý a líný život. Na projektech pracovali žáci hlavně čtvrtých tříd.

Také jsme si vystavili narozeniny všech nás klubových, abychom věděli,kdy komu popřát :).

A v neposlední řadě jsme si střihli krátký turnaj ve Člověče, nezlob se !. Sice se někteří z nás zlobili,ale bavilo nás to moc. Vítězem se stal Ondřej Fiala ze 4. B. 

A to je všechno od nás z podkroví. Váš Školní klub :) 

 

pondělí, 12 prosinec 2016 14:43

Andělské pondělí

"Každý jsme pro někoho andělem."

My ve školním klubu na anděly nejenom věříme,ale také myslíme! Minulé pondělí bylo hlavně ve znamení čertů,ale je důležité nezapomenout také na anděly. Tato krásná stvoření nás inspirovala a vytvořili jsme si doslova "Andělskou nástěnku".

A protože nás andělíčci neomrzeli, tak jsme si je vyrobili i dnes. Roztomilé andílky jsme přidělali na špejle a měli jsme hned krásný zápich do vánočního květináče nebo do perníčků.

Výsledek byl opravdu moc hezký......no posuďte sami :)

S pozdravem pondělní kluboví šikulové.

úterý, 15 listopad 2016 07:18

Fotobudka ve Školním klubu!

V pondělí nás čekala opět výtvarná dílna v klubu! Tentokrát jsme se vrhli na vyrábění propriet do fotobudky. Stačil nám karton a špejle. Vznikali kníry velké i malé, buřinky, korunky, brýle a hlavně dobrá nálada. Z plátna jsme vytvořili pozadí a začalo se fotit. Užili jsme si spoustu legrace a zapojilo se nás hodně :) Pozadu nezůstaly ani paní vychovatelky, které mají krásné fotky na památku. Těšíme se na další kreativní pondělí.

Vaše šikuly ze ŠK.

pondělí, 07 listopad 2016 15:02

Výtvarná dílna Školního klubu

Od září každé pondělí máme možnost si něco vyrobit nebo namalovat. Zkoušíme různé materiály i techniky. Už jsme vyráběli výzdobu z barevných papírů, stromy pomocí korkových zátek, šťavnatá jablíčka. Taky jsme už mysleli na špatné počasí a vyráběli jsme malé roztomilé kulíšky :) Dnes nás čekal  indiánský lapač snů. Severoameričtí indiáni věří, že když ho zavěsíme nad postel, zachytí všechny noční můry. Na ten náš stačil karton, vlnky nebo bavlnky, korálky a papírová peříčka. Takže snadno takový vyrobíte doma i Vy.

S pozdravem Tvořilky ŠK

Virtuální prohlídka
virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace