^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


čtvrtek, 12 listopad 2009 01:00

III.B ve vyučování v projektu Komunitní škola

Napsal(a)

Naše ZŠ Dr. Miroslava Tyrše Děčín se zapojila do projektu s názvem Komunitní škola.

Jedním z úkolů je naučit komunikovat děti mezi vrstevníky, staršími spolužáky, ale i s dospělými – učiteli i rodiči. Děti by se měly naučit posoudit své schopnosti, umět přijímat chválu i kritiku, nebát se nabídnout své schopnosti a dovednosti, a tak se spolupodílet na plnění zadaných úkolů ve své skupině.

Začali jsme rozhovorem na téma, proč je důležitá spolupráce mezi lidmi ve skupině (např. vedoucí jídelny potřebuje paní kuchařky na vaření; pomocné kuchařky na mytí nádobí, zásobovače, který přiveze potraviny; opraváře, když se rozbije některý ze strojů atd.).  Potom jsme si takovou spolupráci vyzkoušeli. Zadání úkolu znělo:

Do našeho města přijeli turisté a před naší školou se vás zeptají, jak se dostanou do lékárny na náměstí, aby si mohli nakoupit vitamíny na další cestu.

Úkolem pro jednotlivé skupiny bylo: navrhnout a vyznačit na plánku okolí školy cestu, kterou by turista měl jít. Ale nejen to, svůj návrh mluvčí skupiny musel po domluvě s ostatními členy zdůvodnit - proč vybrali zrovna tuto cestu a zároveň také posoudit návrhy ostatních skupin.

V další vyučovací hodině jsme si navržené cesty, přesně podle navržených tras, prošli. Cestou jsme využili znalostí z předmětu Poznávání světa a prohlédli si historické budovy a připomněli některé pověsti, které se k těmto budovám vztahují.

Posledním úkolem v daném tématu bylo vytvořit v jednotlivých skupinách papírový model ulice (nemusela odpovídat skutečnosti). Jak se to dětem povedlo, si můžete prohlédnout na přiložených obrázcích.

Číst 1090 krát
Virtuální prohlídka
virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace