středa, 27 listopad 2013 01:00

Naše škola sbírá kola pro Afriku!

Naše škola spolupracuje na projektu Kola pro Afriku s organizací Kola pro Afriku, která byla založena v roce 2012 v Ostravě. Cílem projektu je umožnit dětem v Africe cestu ke vzdělání. Pomoc nás všech směřuje do Gambie, kde děti pěšky překonávají mnohakilometrové vzdálenosti cestou do školy. Náročná cesta je stojí mnoho energie a času, velmi často musí proto zůstávat doma.

Darovanými koly chceme dětem umožnit snazší cestu za vzděláním, které ovlivní i jejich budoucnost. Prvních 350 kol obdrželi děti v Gambii na jaře roku 2013. Dalších 1200 kol, darovaných dárci v ČR v rámci projektu Kola pro Afriku, odpluje začátkem prosince tohoto roku. V lednu 2014 budou kola v Africe rozdělována podle předem daných kritérií. Nejdůležitějším je vzdálenost do školy a také prospěch žáka. Žákům jsou kola za malý poplatek pouze zapůjčena. Zůstávají majetkem školy.

Na naší škole Dr. Miroslava Tyrše, Vrchlického 630/5 v Děčíně II, jsme založili sběrné místo pro darovaná kola z celého regionu okresu Děčín.

Cesta kol do Afriky začíná u Vás dárců.  Jsou to kola, na kterých často již nejezdíte, ale v Africe umožní dětem návštěvu vzdálených škol, čímž mají možnost získat do života potřebné vzdělání. Vámi darovaná kola budou odvezena do centrálního skladu v Ostravě Koblově. Po technické kontrole a opravě budou dopravena do Afriky, kde najdou obrovské uplatnění. Stanou se dopravním prostředkem na cestě za vzděláním.

Sběrné místo na naší škole je otevřeno každý pracovní den v týdnu od 7.30 do 15.00 hodin. Ostatní časové termíny si můžete domluvit na telefonním čísle 412 516 547.

Děkujeme všem dárcům a dobrovolníkům, kteří nám umožní aktivní zapojení do projektu Kola pro Afriku a splnění mnoha snů afrických dětí.