^Nahoru

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5


pátek, 11 říjen 2013 02:00

Projekt Region – Program environmentální výchovy v Ústeckém a Karlovarském kraji.

Napsal(a)

Na projektu Region se spolufinancováním podílel Evropský sociální fond a státní rozpočet České republiky. Investice do rozvoje vzdělávání.
Úkolem projektu Region bylo vytvořit a ověřit nástroje výuky a výchovy k odpovědnému vnímání pro jeho udržitelný rozvoj u žáků ZŠ a SŠ Ústeckého a Karlovarského kraje. Cílem, aby mladí lidé poznali místo, kde žijí a cítili za jeho vývoj zodpovědnost. Naučili se v oblasti ochrany životního prostředí uplatňovat lokální řešení globálních problémů a získali k němu emocionálně kladný vztah. Tolik citace k programu, na kterém jsme se podíleli.

Ve školním roce 2010/2011 byla ZŠ Dr. Miroslava Tyrše oslovena organizátory projektu Region ke spolupráci a stala se součástí skupiny 50 škol z Ústeckého a Karlovarského kraje a jediným zástupcem děčínských základních škol.

Navázali jsme na pracovní listy pro Naučnou stezku pod Kvádrberkem, které jsme doplnili o pracovní listy s environmentálním zaměřením. Z tohoto důvodu jsou pracovní listy zaměřeny na pozorování a poznání půvabné přírody v okolí Děčína. Pozornost věnujeme i aktuálním problémům, které souvisí nejen se separací a recyklací odpadu. Věnujeme pozornost i relaxaci a odpočinku v přírodě, která určitě potěší každého z nás.

S pracovními listy můžete pracovat v lesoparku pod Kvádrberkem, ve škole i na mnoha krásných místech našeho regionu. Pro rychlou kontrolu využijte Metodický pokyn s řešením jednotlivých úkolů. Pracovní listy jsou k dispozici všem, kteří dokáží vnímat, pozorovat a ochraňovat přírodu nejenom v okolí města Děčína.

Číst 912 krát
Virtuální prohlídka
virtuální prohlídka
Florbalové třídy
florbal
Rychlý přehled

rozvrhy

zakovska

testy

casopis

Digitální učební materiály

ucebni materialy m

Matematika
matematika m

Světový rekord

S6300706 m

Kvalita ovzduší u naší školy

kvalita ovzdusi

(nefunguje v Internet Exploreru)
administrace