• JUser: :_load: Nelze nahrát uživatele s ID: 551
pátek, 27 březen 2015 01:00

Revolution train

V pondělí 23. 3. v rámci projektu Sedmikráska navštívili žáci 7.A a 8.A v pražských Dejvicích Revolution train.

Revolution train neboli Obrněný vlak představuje revoluční program zaměřený na protidrogovou prevenci.  V jednotlivých vagónech vlaku žáci prostřednictvím příběhu vstupují do světa drog. Přízrak mrtvého feťáka je provází vlastním životním osudem drogově závislého. Kromě videoprodukce mohou žáci navštívit bar, vyšetřovací místnost, vězeňskou celu či feťácké doupě. Přítomnost v těchto prostředí okoušejí prostřednictvím všech smyslů – zrakem, hmatem, čichem, sluchem i chutí. Interiér kinosálů je laděn do podoby útrob lidského těla, které se mění společně s příběhem od zdravých až po zničené tkáně. Jako zpětná vazba slouží anonymní dotazníky, v kterých se žáci svěřují s vlastními zkušenosti s drogami a reagují na děj příběhu. Protože se nám program líbil a rádi bychom ho nabídli nejen třídním kolektivům, ale také rodičům žáků, uvádím odkaz na webové stránky projektu - http://www.revolutiontrain.cz/  Projekt Sedmikráska razí zdravý životní styl, proto si žáci na závěr programu pochutnali na zdravé svačině.