pondělí, 23 září 2019 10:35

8. A v Grumbachu (Německo)

Žáci 8. A se zúčastnili ve dnech 9. 9. – 11. 9. 2019 vzdělávacího programu Aeromontana – Všechno přichází z dolů.

Program zajistil partner Erzgebirgsverein e.V z Annabergu v rámci projektu Ad Fontes -  K pramenům.

Hornictví po staletí ovlivňovalo život lidí a jejich okolí v Krušných horách, proto se žáci vydali do odkrytých dolů, hald, vstupů do štol, podzemních chodeb a cáchoven, aby poznali staré techniky a stroje. Vyrobili si dřevěný vodní mlýn, rýžovali zlato, navštívili štolu v krásném historickém městě Annabergu a poznávali přírodu v okolí zmíněného města. Večer si opekli sladké těsto, protože naši průvodci byli vegetariáni, a také si prošli kus lesa při noční hře.

Výjezd byl uskutečněn v rámci česko-německého vzdělávacího projektu AD FONTES realizovaného v rámci programu Interreg V A „Ahoj sousede – Hallo Nachbar“, který je financován Evropskou unií prostřednictvím Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Číst 407 krát
virtuální prohlídka