zapis skola

úterý, 23 březen 2021 15:23

Jak vyplnit zápisový lístek na střední školy?

Svůj zájem o studium žák potvrdí tak, že řediteli střední školy odevzdá zápisový lístek. Jde o povinný krok, který je nutné udělat nejpozději do 10 pracovních dnů od zveřejnění seznamu přijatých. Když lístek nepředá, vzdává se svého práva přijetí, např. nastupuje do druhé školy a lístek odevzdal tam.

Platný je pouze originál tiskopisu s příslušnými znaky. Při jeho ztrátě nebo poškození musí zákonný zástupce požádat o vydání duplikátu na základě čestného prohlášení.

Zapsaný uchazeč již své rozhodnutí nemůže změnit. Výjimkou je situace, kdy byl přijat do druhé školy na základě odvolání proti rozhodnutí o nepřijetí. Zápisový lístek je mu vrácen po předložení výsledku odvolání a není rozhodující, ve kterém kole řízení úspěšné odvolání proběhlo.

Na zápisovém lístku jsem při vydávání malými tečkami označila kolonky, které je nutné před odevzdáním na zvolenou střední školu vyplnit:

1. Název střední školy
  2. Kód a název oboru vzdělání
  3. Datum (odevzdání)
  4. Podpis zákonného zástupce uchazeče (měl by se shodovat se jménem zákonného zástupce v hlavičce tiskopisu)
  5. Podpis uchazeče (žáka)

Pokud by Vám bylo cokoli nejasné, neváhejte a kontaktujte mě.

Mgr. Lucie Plechatá, výchovná a kariérová poradkyně