pátek, 25 říjen 2019 10:53

Bádání o vodě - nová pomůcka na výuku

Ve čtvrtek 17. 10. 2019 jsme od Severočeské vodárenské společnosti zastoupené panem Mgr. Mario Böhmem dostali výukovou pomůcku Bádání o vodě. Slavnostního předání byl přítomen i primátor města Děčín pan Jaroslav Hrouda a náměstek primátora pan Ing. Vladislav Raška. Badatelská sada je společným dílem Severočeské vodárenské společnosti, učitelů a žáků Scholy Humanitas. Je určena pro základní školy k podpoře bádání a objevování vlastností vody. Součástí jsou i metodicky zpracované badatelské listy podporující samostatnou činnost i vyjádření vlastního názoru žáků. Studenti Scholy Humanitas vybrané pokusy předvedli. Na závěr jsme měli všichni společné téma. Voda, zachování zdrojů pitné vody, čistota i význam vody nejenom pro člověka, ale i pro zachování druhové rozmanitosti organismů. Těšíme se na využití badatelské sady a získávání praktických poznatků v hodinách přírodovědných předmětů.

Mgr. Ludmila Svobodová

Číst 190 krát