zapis skola

sobota, 02 březen 2019 15:00

Malý projektový den 6.B

V rámci projektu Škola pro všechny všechny třídní kolektivy absolvují tzv. Malý projektový den. Žáci 6.B ve čtvrtek 28. 2. 2019 navštívili interaktivní besedu v IPS při Úřadu práce v Děčíně. V první části pracovali samostatně. Vybrali si z nabízených karet jednu a rozhodli se, kterou profesi jim připomíná. Na připravený pracovní list název profese zapsali. Potom se snažili pomocí návodných otázek profesi popsat (zvuky, vůně, oblečení, prostředí). Na konci první části každý žák popsal profesi (odpovědi na otázky z pracovního listu) a spolužáci hádali profesi. Nejúspěšnější byli odměněni.

V druhé části se žáci rozdělili do týmů. Každý tým obdržel nějaké pracovní prostředí (obchodní centrum, rodinný dům, továrna, nemocnice) a měl vymyslet co nejvíc profesí, které se stavbou souvisejí (postavili ji, pracují zde nebo v okolí). Svou práci prezentovali ostatním skupinám a zdůvodňovali svou volbu. Z nabízených obrázků pracovních prostředků vybrali ty, které se hodí k některé z profesí souvisejících s prostředím. Žáci si udělali představu o zaměstnaneckých profesích, pracovním prostředí, pracovních prostředcích apod. Rozšířili si povědomí o neznámých profesích.