pátek, 17 březen 2017 11:08

ZŠ Tyrše získala statut FŠ PF UJEP

Od 8. března roku 2017 se může naše Základní škola Dr. M. Tyrše pyšnit názvem Fakultní škola Univerzity Jana Evangelisty Purkyně. Dohoda, kterou obě strany uzavřely, je potvrzením spolupráce, která započala již v roce 2013. Spolupráce naší ZŠ a PF UJEP je zaměřena na podporu zájmů žáků, organizování odborných exkurzí a popularizačních akcí, vyhledávání a vedení talentovaných žáků, umožnění odborné praxe studentů PF UJEP na naší škole, provádění didaktických výzkumů, společné řešení grantových projektů, pro pedagogy ZŠ Dr. M. Tyrše možnost podílet se na realizaci bakalářských a diplomových pracích studentů PF UJEP a zároveň možnost odborného růstu našich pedagogů ve spolupráci s PF UJEP.

Jednou z následujících společných akcí, která se uskuteční v nejbližší době pro naše žáky, bude projektový den zaměřený na český jazyk a literaturu.